Astroloji Yorumları Doğru Mudur?

Astroloji Yorumları Doğru Mudur?

Astroloji Yorumları Neye Göre Yapılır?

Astroloji yorumları 12 burçtan ibaret değildir. Gezegenler, yer, zaman, burçlar ve evler üzerinden matematiksel olarak hesaplanmış horoskoplarla astroloji hakkında yorum yapılıyor. Gezegenler, insanın kendisiyle ilişkilenmiş özelliklerini temsil ediyor. Burçlar bu olayların nasıl ortaya çıkacağını ve evler mekanını belirliyor. Bunlardan yola çıkarak da üzerinde tahminler yapılıyor.

Astroloji Yorumları Ne Kadar Doğrudur?

Ünlü astrologlar bazı röportajlarında insanların yaşamının sürekli değişiklik gösterdiğini, net olarak her şeyi ve her durumu bilemediklerini, sadece tahminlerde bulunduklarını söylüyor. Çünkü ”öz” burcumuz dediğimiz şey, doğduğumuz günün takvim ayı ve günüdür. Örneğin 5 Şubat’ta doğan bir kişinin burcu kovadır ve Güneş burcudur. Yani Güneş sistemi kova burcunu yönetiyor demektir. Tıpkı burçlar gibi gezegenlerinde karakteristik özellikleri vardır ve hangi burcun hangi gezegende bulunduğu önemlidir.

Venüs’te akrep burcu olması iyi değildir. Çünkü Venüs barışçıl ve hümanisttir ancak akrep burcu kinci ve savaşçıdır. Bundan dolayı insan üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir. Burç yorumları, daha çok aynı ay doğan insanların karakterlerine ve gezegenlere bakılarak ortak bir çıkarımdır. Astroloji bir fal konusu değil, yıldızların ve gezegenlerin hareketlerini izleyen bir bilim dalıdır. Gökyüzünde ki yıldızların ve gezegenlerin de insan ve doğa üzerinde ki etkisi bilimsel bir gerçektir. Ama kesinlikle şu burçta olan insanların karakteri böyledir veya değildir diyemeyiz. Sizi neyin ne kadar etkileyeceğini güneş burcunuza ay burcunuzu hesaplayarak bir çıkarımda bulunabilirsiniz. Ancak bu sizin yolunuzun bile olmadığına emin olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir