Bebek ve Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebek odalarının dekorasyonu konusunda oldukça hevesli olan anneler, bebekler büyüdükçe bu dekorasyonun değişeceği de çok iyi bilmektedir.
Günümüzde büyüyen beşikler, bir aldatmaca şeklinde kullanılırken, aslında çok da yüksek maliyetler olmadan ergenliğe kadar kullanılacak olan bir çocuk odası dekorasyonu yaratmak mümkün olabilir. Son yıllarda ünlenen Montessori tarzı çocuk odalarından Country tarzı çocuk odalarına kadar birçok farklı dekorasyon çeşidinin bulunduğu çocuk odası mobilyalarının MDF olmalarına özen gösterilmesi şarttır.

Suntalam malzemeden üretilen dolap ve şifonyerlerin sağlam olmadığını artık herkes biliyor. Bu yüzden daha iyi sonuçlar almak isterseniz, MDF malzemeden üretilen çeşitleri seçmelisiniz.

Bakış Açınızı Geliştirin

Bebeğiniz için her şeyi küçük düşünmeyi bir kenara bırakın. Çünkü hızla büyüyecek olan miniğinizin eşyaları için küçük bir dolap yerine normal boyutlarda dolaplar tercih edebilirsiniz.
Yabancı yayınlara baktığımızda çocuk odası dekorasyon fikirleri hep üç kapılı dolaplardan oluşuyor. Bu konudaki değişikliğin yapıldığı tek yer hemen hemen beşikler oluyor. Bebek büyüdüğü zaman beşik yerine rahat bir yatakta yatmak isteyeceği ve bu şekilde daha güvende olacağı için, miniğiniz ayaklandığında tehlikeye dönüşen yatakların tercih edilmemesi gerekiyor.
Kız çocuklar için prenses temaları, erkek çocuklar için daha mekanik temaların kullanıldığı birçok çocuk odası dekorasyonunda işlevsel modellerin önem kazandığını görüyoruz.

Gardrop Seçiminizi Riske Atmayın
Bebekler için küçük boyutlarda olanları popüler hale gelse de birçok kişi bebeklerin büyümesini hesaba katarak akıllıca seçimler yapar.
Çocuk odasına ekstra masraflar yapmak yerine uzun yıllar kullanabileceği bir oda yaratmak oldukça hesaplı olacaktır. Bu yüzden bebeklik döneminde güvenli bir yatak ve beşik seçimi dışında diğer mobilyaların kullanışlı ve odanın büyüklüğüne uygun şekillerde tercih edilmesi daha uygun olacaktır.

Gereksiz Mobilyalardan Uzak Durun
Çocuk odası için gerekli olan dolap, şifonyer ve yatak dışında gereksiz olan eşyaları şimdiden yerleştirmeniz gerekmez.
Mesela çalışma masası ve kitaplık için henüz erkendir. Bu yüzden çocuk gelişimine uygun olan masa ve sandalye dışında okul hayatı başlayana kadar yeni bir ürün almanıza gerek yoktur. Çok detaylı aksesuarlar ve lambaderlere de ihtiyacınız olmayabilir. Çocuk odası için tercih edeceğiniz çocuk odası gardılopları ve şifonyerler eşyaların saklanması için gereklidir.

Oyuncak ve Oyun Köşeleri Yaratın
Çocuğunuzun gelişimine yardımcı olmak için gerekli olan oyun bölümünü de iyi bir şekilde ayarlamanız gerekecektir. Oyuncakların toplanacağı bir oyun dolabı, küçük de olsa bir aktivite masası kullanılarak çocuğun kendine ait olan özel alanının en iyi şekilde kullanılması sağlanmaktadır.

Çocuk Odası Takımı Fiyatları

İnternet üzerinden alışveriş yaparak birçok farklı fiyat seçeneği ile çocuk odası takımı satın alınması mümkün olmaktadır. 1000 TL’nin altına da, üst limitleri zorlayarak da birçok farklı fiyat seçeneği arasından çocuk odası yapılması mümkündür.
Kaliteli çocuk odası takımları fiyatları minimum 3500 TL civarında alınabilmektedir. Detay ve özellikler arttıkça fiyatın da yükseldiği bu ürünler, genelde malzeme ve işçilik nedeniyle değişik fiyat alternatifleri içermektedir. Çocuk odası için tercih edilen diğer aksesuar ve gereçler hariç, yatak, şifonyer, gardırop ve varsa çalışma masası şeklinde satılmaktadır.
Nevresim takımları, perdeler, oyuncak dolabı gibi birçok gereç de eklendiğinde çocuk odası maliyeti 5000 TL civarında olabilmektedir.

Çocuk Odası Aksesuarları
Kız ve erkek çocukların ilgi alanları ve beğenilerine göre değişecek olan aksesuarların başında perdeler, dekorasyon ürünleri, askılıklar, oyuncak ve halılar tercih edilmektedir.
Çocuk odası dekorasyonu, çocuk odası dekorasyon fikirleri, çocuk odası takımları, çocuk odası gardıropları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir