Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Cilt Rengi Nasıl Açılır?

Cilt rengi nasıl açılır sorusuna cevap vermeden önce , açık ten cilt neden tercih edilir sorusuna cevap verilmesi doğru olacaktır.Açık ten bir cilt, olağan üstü bir çekim gücü oluşturur. Cilt zarif, güzel ve baştan çıkarıcı görünür. Bu neden çoğu ülkede açık tenli bir cilde sahip olunmak için üstün bir çaba sarf edilir. Bunun için birkaç öneri sayesinde güzel ve açık tenli bir cilde sahip olunabilir.

Doğal Yollar İle Cilt Rengini Açın

1-Güneşten uzak durulması gerekir. Güneş cildi koyulaştıran en önemli etkendir. Özellikle saat 10:00 ile 16:00 arasında güneş ışınlarının en güçlü ve en dik geldiği için güneşe maruz kalınmamalıdır.  Zorunlu hallerde ise, SPF değeri yüksek güneş kremleri kullanılmalıdır.

2-Giyinirken doğru kıyafetler tercih edilmelidir. Cildin ışığa maruz kalmaması için sıcak havalarda keten ve pamuk gibi hafif kumaşlar kullanılmalıdır. Açık kıyafetler giymek isteniyorsa, cildin açıkta kalan kısımları güneş kremleri ile koruma altına alınmalıdır.

3-Cilde gerekli özen gösterilmelidir. Sağlıklı bir cilt ten renginin açılmasında önemli bir etken olacaktır. Bu nedenle cilt yıkanmalı, temizlenmeli ve nemlendirici kremlerle nem dokusu korunmalıdır. Ölü hücrelerin yıkımı, yeni cilt hücrelerinin oluşumu hızlandıracağı için; açık renk cilde sahip olmak kolaylaşır.

4-Dış görünüşte yapılacak değişikler, açık tenli görünmeye neden olacaktır. Koyu renkli kıyafetler ve ten rengine zıt renkte saçları boyamak cildin açık renkli görünmesini sağlar.

Ev Yapımı Cilt Rengini Açan Yöntemler

Beyazlatıcı kremlerle cilt rengi açılabilir fakat bunun için güvenilir ürünler tercih edilmelidir. Bunun dışında evde uygulanabilecek basit yöntemlerle cilt rengi açılabilir.

  • Yulaf ezmesi ile eller ovulabilir. Böylece elleri beyaz tutarken, daha yumuşak ellere sahip olunabilir.
  • Bir kaşık süt ile iki kaşık yulaf ezmesi(yoksa un da olabilir) iyice karıştırılarak cilde sürülür. Kuruması beklenir ve ılık su ile durulanır.
  • 2 litre süt ile 4 bardak epsom tuzu karıştırılır. Haftada bir ılık suya katılarak banyo yapılması ciltte ren açılmasına neden olur.

Patatesin içerisinde cilt beyazlatıcı özelliğe sahip yapılar vardır. Cildi lekelerden korurken, ten renginin de açılmasını sağlar. Çiğ patates dilimleri yüze konularak, 15 dakika bekletilir. Sonra ılık su ile yıkanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir