Dekorasyonda Masa Seçimi

Dekorasyonda Masa Seçimi

Dekorasyon, yaşam alanlarının kullanım gayesine uygun bir biçimde estetik ve sanatsal olarak şekillenmesi ve düzenlenmesi eylemidir. Dekorasyon günümüzde meslek haline gelmiştir. Dekorasyonu bir nevi süsleme sanatı olarak da tanımlayabiliriz.

Dekorasyonda Masanın Önemi

Masalar bir evin en önemli göstergesidir. İnsanlar zamanlarının büyük bir kısmını masada geçirmektedir. Örneğin, ofiste masa başında işlerimizi hallederiz, evimizde ise masa başında yemek yer, misafirlerimizi masa başında ağırlar ve hatta herhangi bir işle meşgul olurken bile masaları kullanırız. Bu sebeple masa seçimi dekorasyonda oldukça önemli bir yere sahiptir.

Masa Seçiminde Önemli Noktalar

Masa seçiminde ilk olarak masamızı nereye koyacağımızı belirleyip o yere uygun bir masa seçimi yapmalısınız. Masayı koyacağınız alan dar ise küçük bir masa; geniş ise büyük ve rahat masa işinizi görecektir. Masanın koyulacağı yer gibi, masanın malzemesi de oldukça önemlidir. Dayanıksız ve kalitesiz masalar yerine, kaliteli ve sağlam bir masa tercih etmelisiniz. İçi boş malzemeler yerine, içi dolu ve işçiliği sağlam malzemeler seçilmelidir. Böylelikle uzun süre kullanıma uygun olmalıdır.

Masanın rengi, koyulacağı yerin aydınlık olup olmamasına göre ayarlanmalıdır. Masanın yer alacağı mekân güneş alıyorsa koyu bir renk, güneş almıyor ve dolayısıyla karanlık oluyor ise koyu renk bir masa tercih edilmelidir.

Günümüzde görüntüsü küçük fakat içinden çıkan parçalarla büyük hâle gelen masalar tercih edilmektedir. Böyle açılıp kapanan masalar, küçük bir görüntüye sahip olmasına rağmen oldukça kullanışlıdır. Son zamanların trend masalarının görünüm açısından, ahşap ve ağaç masalar olduğu görülmektedir.

Ofiste kullanacağınız masa seçimine gelecek olursak, yine alanın genişliği ve darlığı; aydınlık ve karanlık olması gibi faktörlere bakarak seçimlerinizi buna göre yapmalısınız. Bir ofisi ofis yapan en önemli etkenlerden biri masadır ve dolayısıyla ofis masası seçimi de oldukça önemlidir. Yaptığınız işe uygun masalar tercih edip rahat bir ortam sağlamalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir