Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışılır ?

 

 

Kpss adalarının en çok zorlandığı alanların en önemlisi eğitim bilimleri olarak bilinir. Çok fazla dersin bulunmasıyla birlikte sınavların öğleden sonra yapılması öğrencilerin zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Piyasa içeriğinde eğitim bilimlerine yönelik kaynak kitaplar ve soru bankaları satılıyor. Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Program Geliştirme, Rehberlik, Ölçme ve Değerlendirme olarak öğrenciler 6 farklı derse tabi tutulur. Genel olarak bir inceleme yapıldığında son 25 yılın en zor soruları bulunduğu gözlenmektedir. Her ne kadar eğitim bilimleri çok zor gözükse bile o kadar zor olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Sizler mutlaka çalışma yöntemlerini doğru uygulamanız gerekir.

 Eğitim Bilimlerinden Full Çıkartılabilir Mi?

 

Eğitim bilimleri sınavı öğleden sonra olduğu için öğrenciler açısından çok zor bir durumdur. Ancak sizler rakipleriniz ile aynı anda sınava gireceğiniz için kendinizi hazırlamalısınız. Özellikle sabahları deneme testleri çözerken genel kültür çözmeyi tercih etmelisiniz. Öğleden sonra ise eğitim bilimlerine yönelebilirsiniz. Böylede gerçek bir sınava hazırlanmış olacaksınız. Bu durum sizleri daha çok rahatlatacak ve heyecanınızı en az seviyeye indirerek sınava daha rahat bir şekilde çıkmanıza sebep olacaktır.

 

 Eğitim Bilimlerinde Tek Başına Konuları Bitirmek Yetmez

 

Eğitim Bilimlerine hazırlık aşamasında baştan aşağı konuları not ederek hatmetmek doğru bir yöntem değildir. Eğitim bilimlerinde tam olarak başarıya ulaşmanın en önemli noktası ise bol test çözmek olacaktır. Hatta sizlerin konuları daha hızlı bir zamanda okuduktan sonra soru testlerine daha çok vakit ayırmanız mutlaka net sayınızı yükseltecektir. Bu konuda işin önemli noktası test çözmekte olacaktır. Eğitim bilimleri derslerini çalışmaya başlamadan daha önce mutlaka bir program hazırlamalısınız. Sizler programlı çalışmayı sevmiyor iseniz en azından dersleri kendi arasında düzenli bir şekilde sıraya getirmelisiniz. Genel olarak her bir bölüm için gerekli bir çalışma zamanı ayarlamanız tavsiye edilir. Başarılı olmak istiyorsanız dersleri mutlaka sizlere önerilen sıralara göre çalışmanız gerekmektedir. Örneğin bir gelişim psikolojisi bölümünü tam olarak bitirmeden asla başka alanlara geçiş yapılmamalıdır. Yapılabilecek böyle bir hata sizlere zaman kaybı yaşatacak ve dersleri anlamanızda daha farklı zorluklar gündeme getirecektir. Başarıya ulaşmak için sizlere önerilen tavsiyeleri mutlaka yerine getirmelisiniz. Ancak bu şekilde eğitim bilimleri alanında istediğiniz yerlere gelebilirsiniz. Sizlere önerilen tavsiyeleri yerine getiren kullanıcılar genel olarak net sayıya sahip olabiliyorlar. Mutlaka buradaki tavsiyeleri önemli bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Çalışmalarınıza olumlu bir şekilde yön vermenizle birlikte kazanmanız daha kolay olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir