10. Sınıf Fen Bilimleri Dersleri Zengin İçerikler

0 Yazar: onlinestudentsforum

10.sınıf fen bilimleri geniş bir içeriğe sahip olup fizik, kimya ve biyoloji dersleri bu çatı altında yer almaktadır. Bunlar genellikle öğrencilerin öğrenmekte zorluk çektiği dersler olarak bilinir. Ancak 10. sınıf dersleri için Tonguç Akademi tarafından hazırlanan eğitim videoları sayesinde başta fizik, kimya ve biyoloji olmak üzere tüm dersler daha kolay hale gelecektir.

 

Gireceğiniz sınavlarda başarılı puanlar almak istiyorsanız her bir konuyu eksiksiz şekilde öğrenmeniz gerekir. Bu nedenle 10. sınıfa özgü hazırlanan eğitimler için vakit ayırmanız, kendinize özgü küçük notlar çıkarmanız ve eğitimde yer alan çözümlü soruları dikkatli incelemeniz tavsiye edilir. Düzenli ve planlı şekilde çalıştığınızda tüm dersler sizin için daha kolay bir seviyede yer alır.

10.Sınıf fizik Konuları

Tonguç Akademi videolarından destek almak istediğinizde 10. sınıf fizik konuları içerisinde elektrik ve manyetizma, basınç ve kaldırma kuvveti, dalgalar ve optik gibi ünitelerin bulunduğunu görebilirsiniz. Bu ünitelerin her biri için eğitim sayıları farklıdır. Fizik konuları çatısı altında bulunan tüm konular okul yaşantınız ve sınavlarınız için ayrı bir öneme sahiptir. Bu nedenle konuları öğrenmek için çaba sarf etmeniz gerekebilir. Öğrenmeyi kolaylaştırmak adına 10. sınıf fizik konuları eğitimlerinde; akılda kalıcı hap bilgilere, örnek soru çözümlerine ve sınavlarda karşınıza çıkabilecek soru örneklerine yer veriliyor. Bu özellik sadece 10. sınıf fizik konuları için değil; kimya konuları, biyoloji konuları ve hatta tüm dersler için geçerlidir. Tonguç Akademi 10 sınıf fizik konularına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz: https://www.tongucakademi.com/dersdetay/fizik/252

10.Sınıf Kimya Konuları

Fizik konuları gibi önemli olan 10. sınıf kimya konuları özellikle sayısal bölüm öğrencilerinin işine yarayacak konu başlıklarına sahiptir. Kimyanın temel kanunları ve kimyasal hesaplamalar, karışımlar, asitler, bazlar gibi ders içerikleri, Tonguç Akademi sayfasındaki 10. sınıf kimya konuları başlığında bulabilirsiniz: https://www.tongucakademi.com/dersdetay/kimya/253 Bu konuların her biri kendi içerisinde farklı sayıda eğitime sahiptir.

 

  1. sınıf kimya konuları içerisinde en geniş alan kimyanın temel kanunları ve kimyasal hesaplamalar başlığına ayrılır. Toplam 23 eğitimden oluşan bu konu 10. sınıf dersleri için genel başarınızı etkileyecektir.

biyoloji

 

10.Sınıf Biyoloji Konuları

Fen bilimleri içerisinde yer alan 10. sınıf biyoloji konuları, öğrencilerin ilgisini çeken konu başlıklarına sahiptir. Günlük yaşamdan bilgiler de içeren 10. sınıf biyoloji konuları için yeni müfredata uyumlu videolar hazırlanmaktadır.

Hücre bölünmeleri, kalıtımın genel ilkeleri, ekosistem ekolojisi ve güncel çevre sorunları gibi genel başlıklara sahip olan 10. sınıf biyoloji konuları her bir konuyu en iyi şekilde örenmeniz amacıyla şekillendiriliyor. Konuları çalışıp üzerine konuyla ilgili örnek soruları çözdüğünüzde 10. sınıf biyoloji konuları aklınızda unutulmamak üzere yer edinecektir.