21 Ocak – 19 Şubat Kova Burcu

21 Ocak – 19 Şubat Kova Burcu

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

 

Kova burcu denildiğinde aklımıza gelen ilk özellik ‘özgürlüğüne olan düşkünlüğüdür.’

 

Ama aşka aşık Kovalar ilişkiye başladıkları an ilk vazgeçtiği özellikte özgürlüğüdür. Çünkü sadakat Kovalar için bir yaşam biçimidir. Evet kısıtlanmaktan hoşlanmaz ama sevdikleri zaman o kadar tutkulu bağlanırlar ki, zaten onlar kendilerini yeterince kısıtlarlar… Başkalarının bir şey yapmasına gerek kalmaz.

kova burcu

Kovaların bir diğer baskın özelliği ‘hümanist’ olmasıdır. Gerçekten Kovalar için hiçbir şekilde din, dil, ırk ayrımı yoktur. Herkesle arkadaş olabilme, anlaşabilme kabiliyeti vardır. Karşısındakinin hayat biçimine aşırı saygılıdır. Onaylamadığı düşüncelere bile gayet yumuşak yaklaşır. Kendi düşünce ve inançlarına müdahale edilmesinden hiç hoşlanmayan Kovalar, başkalarına da bu müdahaleyi asla yapmaz.

kova burcu

Dobra, açık sözlü, dediğim dedik kavramalarını Kovalar için sık sık okumuşsunuzdur. Bir Kova Burcu olarak asla katılmadığım bir noktadır. Karşısındaki kırmamak için susmak, istemese de üzmemek için teklifleri kabul etmek, belki uzamasın diye karşısındakinin hatasını görmemek Kovalar için daha uygun tabirler. Ve bence Kova’yı biraz daha içe kapanık, sessiz sakin yapan özelliğidir budur. İnsanlarla uğraşmaktansa kendi kabuğuna çekilir Kova…