Afrika örgüsü nedir? Afrika örgüsü ile ilgili yanlış bilinen doğrular nelerdir?

Afrika örgüsü nedir? Afrika örgüsü ile ilgili yanlış bilinen doğrular nelerdir?

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

 

Afrika örgüsü nedir?

 

Özellikle son zamanlarda daha çok  tercih edilen yeni bir moda akımı olan Afrika örgüsü, İnce ince örgüler halinde oluşturulmuş saçlar ile ünlenmiş bir örgü çeşididir. Bu örgü çeşitlerinde isteğe bağlı olarak sentetik saç ekleme işlemi de gerçekleştirilebilir. Afrika örgüsü ile ilgili olarak yanlış bilinen çok sayıda doğru vardır.

Afrika örgüsü hakkında yanlış bilinen doğrular…

 

Pekçok bayan Afrika örgüsünü uyguladığında saçlarının zarar göreceğini düşünmektedir. Ancak bu örgü çeşitlerini normal bir örgüden hiçbir farkı yok. Bilinenin Aksine bu saç örgü şeklinde dış etkenlere karşı saç daha fazla korunur. Bu nedenle de Saçınız daha güvenli olacaktır. Yapılan örgüleme şeklinde yağlı saçlar bu sorunlarından kutuda bilmektedir.

 

Afrika saç modeli ile saç kolaylıkla yıkana bilmektedir. Pek çok kişi bu örgünün saçların yıkanmasını zorlaştırdığını düşünmektedir. Bu düşünce kesinlikle yanlıştır. Normal bir saçının yıkanması ne derecede kolay ise Afrika örgüsü saç stilleri sahip kişilerin de saçlarını yıkaması bu derece kolaydır. Bu saç stilini bir akciğer avantajı ise herhangi bir Saç kremini ihtiyaç duymasıdır.

 

Bilinen bir diğer yanlış ise Afrika örgüsü saç modelinin saçları döktüğü düşüncesidir. Sağlıklı bir saç yapısına sahip insan günde 100 kadar değerini kaybeder. Ancak Afrika örgüsü saç stilini tercih eden bir bayan saçları döküldüğünde örgü içerisinde kalacağı için saçlarını açtığında dökülen tüm saçlarını bir anda görür. Bu durum Afrika örgüsünün saçları döktüğü düşüncesini doğurur. Ancak bu yanlış bir düşüncedir.

Afrika örgüsü saç stili ne kadar süre kullanılabilir?

 

Bu örgü çeşitlerinden herhangi bir kimyasal madde ya da Balmumu kullanılmadığından dolayı 3 ay kadar kullanılabilmesi mümkün. Bu süreden önce kişi saçlarını sökmek isterse normal bir örgünün sökülmesi kadar işlem kolaydır. Aradaki Tek fark Afrika örgüsünde örgü sayısı çok fazla olduğundan yapılan işlem zor olacaktır.

 

Afrika örgüsü sahibi olmak günlük hayatı sorular mı?

 

Esasında Afrika örgüsü saç yapısına sahip bayanların normal saçlarına göre kullanımı daha basittir. Bu yüzden Afrika örgüsünün kullanamaz gündelik hayatı zorlaştırmaz.