Bebek ile Uçak Yolculuğu Nasıl Yapılır?

Bebek ile Uçak Yolculuğu Nasıl Yapılır?

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

Bebek ile birlikte uzun yolculuk yapmak çok korkutucu görünüyor olabilir. Eğer uçak ile uzak ülkelere gidecekseniz, bebeğiniz ile muhteşem bir yolculuk yapabilirsiniz. Bebekler uçakta nasıl uyur sorusu en çok duyduğumuz sorular arasında mevcut. Çoğu yolcular bebeklerin ağlamalarını duymak istemez. Bu ağlamalardan kurtulmanın en iyi yolu bebeği uyutmaktır. Ancak biliyoruz ki bebekler talep üzerine uyumazlar. Onlardan uyumalarını rica edemezsiniz.

 

Burada, kaygınızı hafifletmeye yardımcı olmak ve bebeğiniz ile seyahat etmekten zevk almanızı sağlamak için birkaç ipucunu sizinle paylaşacağız.

 

uçak

 

Geceleri uçmayı tercih edin

 

Eğer gerçekten özel bir zaman şartınız yoksa, gece yolculukları bebekler için mükemmel bir seçim olacaktır. Diğer zaman dilimlerine göre gece uçmak bebeğin doğasını bozmayacağından rahatlıkla uyuyacaktır. Bunun yanı sıra gece uçmanın diğer zamanlara göre daha ucuz olduğunu da hatırlatalım.

 

Bebekler için tasarlanmış koltuk seçiminizi yapabilirsiniz

Koltuk seçimi ve havayolu seçimi yapmadan önce ‘’bassinet’’ adı verilen koltuklardan olup olmadığını sorun. Uçaklarda bebekler için özel tasarlanmış bu yataklar, onların muhteşem bir yolculuk yapmasına neden olacaktır. Türk Hava Yollarının bu tarz koltukları olduğunu biliyorum. Ancak uçak tipine göre değişiklik gösterebileceği için mutlaka telefon ile arayıp bu durumu onaylatmalısınız.

 

ucak

 

Şişebilen bebek yatakları iyi bir seçim

 

Çantanıza sığabilecek büyüklükte şişme yataklar var. Bebekler için özel olarak üretilmiş bu yataklar uçak yolculuklarınız için doğru bir seçim olacaktır. Bassinet koltuğu yoksa bu tarz bir şişme yatak bebeğinizin uçakta uyuması için idealdir.

 

Uyku spreyi alabilirisiniz

 

Eğer bebeğinizin uyumasından endişe ediyorsanız, bir yastık spreyi denemeye değer olabilir. Bebeğinizin en az altı aylık olması kaydıyla, bebekler için güvenli yastık spreyleri uykuyu teşvik etmek için yararlı olabilir. Yönergeleri takip etmeniz şartıyla, onları evde de kullanabilirsiniz.

Doğru koltuk seçimi önemlidir

 

Ortadaki bir koltukta uçağın yarısına kadar sıkışmış olursunuz. Her iki taraftaki diğer insanlar olacağından, bebekle birlikte çalışmak için fazla yeriniz olmayacak.

 

İdeal olarak, bir ön sıra koltuk koridoru seçmelisiniz. Bunlar daha fazla alana sahip olma eğilimindedir ve gerektiğinde bebekle rahatça yürüyebilirsiniz.

Bebek ağlarsa endişelenmeyin

 

Son olarak, hatırlamanız gereken son ipucu bebeğiniz ağladığında panik yapmamaktır. Yukarıdaki tüm ipuçlarını uyguladıktan sonra bile, bebek uyanabilir. Yani, muhtemelen alacağınız tepki, düşündüğünüz kadar olumsuz olmayacaktır. Bebekler ağlar, doğaldır. Onları rahatlatmak ve sakin kalmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.