Burun Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

0 Yazar: onlinestudentsforum

Burun Estetiği Nedir

 

Günümüzde insanların estetik görünümlerine daha çok önem veriyor hale gelmiş olmasıyla birlikte, burun estetiği yaptırmak isteyen kişilerin sayısında da artış söz konusu olmuştur. Peki burun estetiği nedir ve nasıl yapılır? Burun estetiği yaptırmak için hangi kurum ya da kuruluşlar ile iletişime geçmek gerekiyor? Estetik bilindiği gibi; kelime anlamı olarak şık bir görünüm yaratmak ve de yüzün ya da vücudun herhangi bir yerinde uyum yakalamak amacıyla yapılan cerrahi işlemlere denilmektedir. Burun estetiği ise; yüzün en önemli kısımlarından biri olarak bilinen burunun, 2 tür operasyon yöntemi ile sorunların giderilerek, daha estetik ve fonksiyonel hale getirilmesidir. Genellikle rinoplasti ve septoplasti olmak üzere 2 farklı şekilde gerçekleştirilen bu tür operasyonlar, kişilerin hayatları boyunca kendilerini çok daha iyi hissetmelerine vesile olur.

Burun estetiği operasyonlarından en önemlisi olan setoplasti genellikle; burun etinde herhangi bir büyüme problemi yaşanıyorsa, kişiler burunlarındaki etlerden dolayı nefes zorluğu çekiyorlarsa ya da estetik görünümü bozan estetik bir kemik eğriliği söz konusu ise uygulanmaktadır. Rinoplasti operasyonu ise direk olarak burundaki şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılan girişimlere denilmektedir. Bu tür estetik işlemlerinin mutlaka alanında oldukça deneyimli ve profesyonel çalışan kişiler tarafından yapılması gerekir. Estetik cerrahların dışında yapılan uygulamalar riskli olmakla birlikte, kişilerin görünümlerinde çok daha kötü bir sonuç ortaya çıkabilmektedir. Böyle bir mağduriyet yaşamamak adına güvenilir kurumların tercih ediliyor olması bir hayli önemli olacaktır.

Burun estetiklerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için kemiklerin belirli bir yapıya oturmuş olması gerekecektir. Bu nedenle de burun estetik ameliyatı yapılacak olan kişilerin kıkırdak ve de kemik gelişimlerini tamamlamış olan kişilerden oluşması gerekmektedir. Burun estetiği işlemleri 18 yaşından küçük kişilere uygulanamamaktadır. Çünkü 18 yaş altındaki kişiler henüz büyümeleri devam eden ve her geçen gün kemik yapıları değişen kişilerdir. Burun estetiği yaptırmak için cerrahlara başvuran kişilerin ihtiyaçlarına göre ilk aşamada sorun tespiti yapılır, akabinde ise açık ya da kapalı olmak üzere toplamda 2 farklı şekilde yapılabilecektir.