Çorap Modelleri ve Bayanlar için Önemi

Çorap Modelleri ve Bayanlar için Önemi

0 Yazar: onlinestudentsforum

bayan çorap

Bayanların önem verdiği konulardan biri de çoraplarıdır. Özellikle etek, şort veya kısa kıyafetlerin altında desenli, renkli farklı şekillerde alternatiflerin arttığı bu dönemde külotlu çoraplar daha da revaş göstermektedir. Külotlu çoraplar, çok önemli değilmiş gibi görünse de bazen şık olmamızı sağlayan star parça olabiliyor. Modanın büyümesi ile külotlu çoraplardaki modellerde de artış oldu. Fileli, düz, desenli derken kıyafete göre çorap üretimleri başladı diyebiliriz. Şimdilerde en moda külotlu çoraplarda düz çoraplarda belirli yerlerde olan farklı figürler veya hayvan desenli çoraplar gelmektedir. Öyle ki bu çorapların üzerine şort ve düz bir tişört giyip çok şık hale getirebiliriz. Bir diğer model ise modası hiç geçmeyen file çoraplardır.

 

File çoraplar görüntü olarak şıklıktan ziyade spor ve daha asi bir görüntü sağlıyor. Her türlü kıyafetle kombinlene bilen file çorapların farklı renkte alternatiflerinin olması da cezbedicidir. Bir diğer popüler külotlu çorap ise, daha şık ve seksi bir görüntü oluşturan dantel detaylı çoraplardır. Bu tür çoraplar daha şık gösteren, özel ve önemli geceler de tercih edilebilecek çoraplardır. Bu tarz modeller arasında tercih edilen bir diğer külotlu çoraplarda, çizgi detaylı, minik figürlü çoraplardır.

 

Külotlu çorap modellerinde, alırken dikkat etmemiz gereken en önemli ayrıntı bacak şeklimize göre çorap tercihinde bulunmamızdır. Bacaklarımızı ortaya çıkaran bir etek giydiğimiz zaman külotlu çorapla kombinlerken bacak şeklimizi düz, zarif varsa kusurlarını kapatacak şekilde bir çorap seçmeliyiz. Örneğin bacaklarımız kalın ise yatay çizgili, çok karışık desenli çoraplar tercih etmemeliyiz. Onun yerine bacağımızı olduğundan daha ince gösterecek dikey çizgili, daha sade desenli veya küçük ayrıntılı külotlu çoraplar tercih etmeliyiz. Külotlu çoraplar kombinlerimiz küçük fakat etkili bir parçası olduğunu aklımızda bulunduralım.