Dar Gelirliler Toki ve Eminevim ile Ev Sahibi Oluyor

Dar Gelirliler Toki ve Eminevim ile Ev Sahibi Oluyor

0 Yazar: onlinestudentsforum

Toki, ülkemizde ki alt gelir ve orta gelir sınıfına dahil olan ailelerin devlet eliyle konut sahibi olmasına yardımcı olan bir inşaat şirketidir. Tabi bu onların tek yaptıkları iş değildir. Ülkemizde yer alan büyü konut projelerinin de büyük yatırımcıları arasında yer almaktadır. Ayrıca altyapı çalışmaları ve büyük inşaat yatırımlarını da finanse etmektedir. Bu özellikleri ile özellikle yasa değişmesi ile birlikte 800 binin üzerinde konut inşaatının tamamlanmasını ve ailelere teslim edilmesini başarmışlardır. Tabi bu evlerin bir rant kapısı olmaması ve gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere ulaşması içinde önemli şartlar sunuyorlar. Bu şartları sağlayamayan hiçbir Türk vatandaşına konut satışı yapmadıklarını da özellikle belirtelim.

TOKİ Evlerinin Özellikleri

Toki evleri sadece tek bir şehirde bulunmuyor. Ya da büyük şehirlerde yapılmıyor. Ülkemizde ki tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olmak için ülkenin her noktasında inşa ediliyor. Sadece gelir seviyesine göre değil aynı zamanda emekli ve şehit, gazi yakınları içinde özel çalışmalar bulunuyor. Bu evlerden birisine sahip olmak için öncelikle orta gelir ve alt gelir grubunda olduğunuzu ispatlamanız gerekiyor. Her yıl değişen limit hane halkı olarak 2018 yılında aylık ortalama 4500 TL olarak sınırlanmıştır. Ayrıca projenin yükselmiş olduğu il ya da ilçede bir yıldan fazla süredir ikamet etmeniz gerekiyor. Bu şartları sağlayan herkes çekilişe dahil olarak bir ev sahibi olmayı başarabilir.

Eminevim ile Faizsiz Ev Almak

Eminevim uygun şekilde ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı olmaya çalışan bir kuruluştur. Kuruluşun en önemli avantajı hiçbir faiz farkı ödemeden uzun vadede ödemeler ile insanları ev sahibi yapmaktadır. Bunun için farklı sayıda grupları ve farklı ödeme miktarlarına göre sınıflandırmayı tercih ediyorlar. Yaptıkları bu işlemi doğru şekilde uygulayabilmek için bu gruplara giren müşterilerine kura yoluyla ev sahibi olma hakkı veriliyor. Birisi gruptan çıkmak isterse onun yerine finanse etmeyi kendileri devam ettiriyor. Bu şekilde binlerce insanın yüksek faiz oranlarından etkilenmeden biraz da şansları ile ev sahibi yapmayı amaçlıyorlar. Tek şansızlık olarak gireceğiniz kurada her ay yapılacak çekilişte çıkıp çıkmama ihtimaliniz olacaktır. İlk sırada da ev alabilirsiniz son sırada da ev alabilirsiniz.