Davetiye Çeşitleri Nelerdir?

Davetiye Çeşitleri Nelerdir?

0 Yazar: onlinestudentsforum

Davetiyeler sadece basit bir kâğıt parçası olarak nitelendirilmemelidir. Çünkü onlar, gerek başarılarla dolu bir iş organizasyonu ya da etkinliği düzenlediğimizde, gerekse de hayatımızı sevdiğimiz ya da erkekler birleştirdiğimiz düğün gibi en mutlu anlarda, sevdiklerimizin bizlerle olmasını sağlamak için onlara adeta mesaj gönderen, bilgilendiren ve yapılan etkinliklerle ilgili ipuçları veren ürünler olarak bilinirler. Aynı zamanda davetiyelerin etkinliklerin konseptine göre şekil aldıkları da bilinmektedir. Piyasaya bakıldığında birbirinden farklı türde binlerce davetiye modeli olduğunu görmek mümkün olacaktır. Kişilerin istekleri ve de talepleri doğrultusunda; birbirinden lüks davetiye modelleri üretilebileceği gibi, her türlü maddiyata uygun ürünlerin de temin edilmesi olasıdır. Ancak bunun için karar vermeden önce piyasada bulunan firmalardan ön bilgi alınması şart olacaktır.

Davetiyeler; kağıt türüne, yazı ve font türüne, kullanılan aksesuar türüne ve de konsept türüne göre birbirinden farklı model ve çeşitlere sahiptirler. Kraft, kadife, kutulu, çiçekli ve dahası lüks aksesuarlarla bezenmiş birçok davetiye modeli vardır. Kişilerin kendi düğün konseptine en uygun davetiye modellerini seçmek için bazı noktalara dikkat etmesi gerekmektedir. Mesela gold ve gümüş renklerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı davetiyeler daha çok lüks düğünler için uygun olabilirken, daha sade ve daha az aksesuarın kullanıldığı davetiye modelleri de salon düğünleri ve daha orta bütçeli düğünler için ideal seçim olacaktır. Elbette ki sahil, tekne, havuz başı ve de kır düğünleri için de uygun davetiye modelleri vardır.

Gelin ve de damatların kendi düğünlerine uygun davetiye modellerini seçebilmeleri için öncelikle ortak bir noktada buluşmuş olması gerekmektedir. Akabinde ise tercih edilen modelden kaç adet gerekli olduğu da belirlenerek, gerekli bilgilerin ilgili firmalara iletilmesine dikkat edilmesi şarttır. Davetiye çeşit ve modelleri hakkında bilinmesi gereken en önemli şeylerden biri de şüphesiz ki tercih edilen ürünlerin ne kadar miktar ücret tutacağıdır. Bu bağlamda öncelikle ilgili firmalarla görüşme sağlanması gerekmektedir. Ayrıca web sitelerinde bulunan birbirinden farklı davetiye modellerini inceleyerek de firma sahiplerinden teslim ve fiyat konusunda bilgi alınması mümkündür. Davetiye fiyatları adet ve özelliğe göre değişkenlik gösterecektir.