Davetiye ve Zarf Modelleri

Davetiye ve Zarf Modelleri

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

Düğün davetiyeleri genellikle en sona bırakılan işlerden biridir. Ancak en çok vakit alan ve de karar verme konusunda uzun bir süreci gerektiren de yine binlerce davetiye ve zarf modelleri arasından seçim yapabilme konusudur. Öyle ki bir çok davetiye modeli arasından size en uygun olanını bulmak için öncelikle düğün konseptinize ve organizasyonunuza karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise sizlerin de bütçesini sarsmayacak olan ürünlere göz atmakta fayda olacaktır. Davetiye seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan biri de davetli listesi hazırlamak olacaktır. Çünkü davet listesi hazırladıktan sonra davetiye bakmaya çıkmak, işinizi kolaylaştıran önemli bir faktördür. Davetiye basımı gerçekleşmeden önce kişi sayısının belirlenmiş olması, ekonomik anlamda da ne kadar bir miktarın ortaya çıkacağı konusunda ön bilgi edinmenizi sağlar.

İkinci aşamada ise konsept belirlemek yer alır. Evlenecek olan çiftlerin yapacakları düğün organizasyonu ile alakalı hayalleri vardır. Kişiler kendi kafalarında belirlemiş oldukları organizasyon konseptine göre davetiye ve zarf modellerini incelemelidir. En iyi etkinlikler tüm ayrıntısı ile organize edilmiş olanlardır. Bu nedenle aylar öncesinden çalışmalara başlamakta fayda olacaktır. Bilindiği gibi davetiyelerin en önemli özelliklerinden biri de değiştirilip, kişiselleştirilebilir olmalarıdır.  Kişiler beğenmiş oldukları davetiyelerin üzerine oynama yapabilirler. Mesela sıradan bir davetiyeyi eşiniz ya da sizin için önemli olduğunu düşündüğünüz fotoğraf vb. gibi detaylar ile renklendirerek, sıradışı hale getirmeniz mümkün olacaktır.

Davetiye ve zarf modellerini kişiselleştirmek için yapılacak uygulamalardan biri de sticker kullanımıdır. Stickerlar, birbirinden farklı rengi ve modelleri ile düğün konseptinize en uygun davetiyeyi elde etmenizi sağlayabilirler. Sonuç ve görsellik ne olursa olsun davetiye ve zarf her zaman bir anı olarak saklayabileceğiniz ürünlerdir. Onlara her baktığınızda geçmişinizden izler görebilirsiniz. Bu da sizi mutlu edecek bir tür terapidir. Davetiye seçerken önerilen kriterlere dikkat edildiğinde, düğününüze katılmasını istediğiniz ziyaretçilerinize, ne kadar çok eğlenecekleri konusunda fikir verme imkanınız da olacaktır. Bu bağlamda herhangi bir davetiye modeli ya da zarfını seçmeden önce aceleci davranmamak gerekir. Böylece hayallerinizi gerçek hale getirebilirsiniz.