Defter Kapağı Nasıl Süslenir?

Defter Kapağı Nasıl Süslenir?

0 Yazar: onlinestudentsforum

Defterler günlük hayatımızda en fazla kullandığımız ürünlerden. Okulda, iş yerinde ya da evde sürekli kullandığımız defterlerin şık bir yapıda olmasına da dikkat ediyoruz. Bunun için deri defter ya da sert kapaklı defter modelleri gibi farklı tercihler yapıyor olsak da dikkat etmemiz gereken farklı noktalar olabiliyor. Elbette tüm bunların yanı sıra defter fiyatları konusunda da en uygun ve en şık olanı arıyoruz.

 

Biz de bu yazımızda kapak türü fark etmeksizin en ucuz yöntemlerle defterinizi nasıl süsleyebileceğinizi anlatacağız.

1- Stickerları Kullanın

Stickler, defter süsleme konusunda en büyük yardımcılarınızdan. Her kapak türü ile rahatlıkla uyum sağlayabilen stickerlar arasından tarzınıza en uygun olanları seçip kolayca defterinizi süsleyebilirsiniz. Hatta işi biraz daha ileri götürüp kendi stickerlar modellerinizi bile bastırıp kullanabilirsiniz.

2- Sulu Boya

Özellikle sert kapaklı defterler için en özgün süsleme biçimi sulu boyalardan geçiyor. Resim derslerinin en unutulmaz boya aracı olan sulu boya ile harikalar yaratabilirsiniz. Tamamen sizin hayal gücüne bağlı olan bu süsleme biçiminde, yeteneklerinizi kullanarak defterin kapağını baştan tasarlayabilirsiniz.

3- İpliklerden Yararlanın

İplikle defter süsleme bilhassa sert kapaklı ve deri kapaklı defterler için en fazla tercih edilen yöntemlerden. İster ilmik ilmik dokuyarak istediğiniz şekli defterin kapağına yansıtın isterseniz de ipliklikleri defterin üstüne yapıştırarak. Sonuç noktasında hangi yöntemi tercih ederseniz edin defterinize özgün bir dokunuş katmış olacaksınız.

 

Ancak süslerden uzak sade defter modellerini tercih ediyorsanız da Leather and Paper sizlere şık deri defter modellerini sunuyor. Sade renkleriyle şıklığı sizlere sunan deri defterler, el işçiliği ile üretildiği için uzun yıllar boyunca yıpranmadan yanınızda yer alabiliyor.