En Şık Ferace Modelleri

En Şık Ferace Modelleri

0 Yazar: onlinestudentsforum

En Güzel Ferace Modelleri

Modayı takip etmek artık bir yaşam aktivitesi haline gelmiştir. Bayanlar özellikle giyimlerine dikkat ediyorlar. Çünkü güzel bir konsept bir bayanı olduğundan daha güzel ve çekici yapmaktadır.

Tesettür giyim ise insanlar için zor seçimler sonucu oluşur fakat günümüz modası o kadar gelişmektedir ki artık her türlü giyim tarzı yaygın bir hal almıştır.

En güzel şallar, en güzel etekler, en güzel elbiseler ve en güzel feraceler güzel bir konsept oluşturacaktır sizlere.

Bir tesettürlü bayan için en uygun giyim şekli feracedir. Çünkü hem tam kapalı bir elbise türü hem de giyinmesi kolay bir tarzdır.
Feraceler uzun olmaları esas olan elbiselerdir. Kolları uzun olan ferace ayrıca ayak bileğine kadar da uzun bir modeli vardır.

Feracede ki amaç bayan vücudunun hatlarını kapatmaktır. Bol kesim ve ayak bileğine kadar uzanan feraceler artık modelleri çok farklılaşmaktadır.

Genellikle siyah feraceler tercih edilmektedir fakat günümüzde hayatımızı daha canlı kılmak için farklı renkteki feraceler tercih edilmektedir

Öncelikle güzel bir şal modeli rengi ise feracenizin zıt renginde olmasına dikkat edin daha sonra şalın renginde bir etek ve bluz ile üstüne de farklı tarzda bir ferace ile kombinizi hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca sade düz ferace modelleri yerine desenleri farklı olan feraceler ve çiçek motifleri ile süslü feraceleri tercih edilmektedir.

Sizler eğer 20 ve 35 yaş aralığında iseniz pembe, hardal sarısı, mavi ve yeşil tonları sizlere iyi gideceğinden ferace seçiminizde bu renkler doğrultusunda olursa daha çok yakışır sizlere.

Ferace usulü eski Osmanlı zamanından kalma elbise modellerine benzediği söylenilmektedir. Sadece Türkiye de yer alan bir dış giyim olmayan ferace birçok Müslüman ülkesinde de yer almaktadır.