En Şık Gelinlik Modelleri

En Şık Gelinlik Modelleri

0 Yazar: onlinestudentsforum

Düğünler insanların hayatındaki en özel günlerden biridir. Bunun için de doğru gelinlik seçimi çok önemlidir. Her şeyden önce vücut tipine uygun gelinlikler seçilmelidir ki gelinliğin güzelliği de ön plana çıksın. Gelinlik seçimlerinde sadece belli ve tek bir kriter yoktur. Vücuda göre doğru seçim yapılmalı, gelinlik doğru yaka tasarımlarıyla desteklenmeli ve kumaş seçimine ve duvağa çok özen gösterilmelidir ki gelinlik bir bütün halinde uyumlu olsun.
Vücut ve yaka tiplerine uygun en şık modellere bakacak olursak;

gelinlik

Balık Gelinlik Modeli

Bu model kendi içerisinde de tam balık model ve yarım balık model olarak ikiye ayrılır. Tam balık modeller uzun boylu ve fiziği düzgün olan gelin adayları için en şık ve iddialı modellerden biridir. Bu modelde dizlere kadar vücudu sımsıkı saran gelinlik alt kısımlara doğru genişler. Yarım balık modeli ise kalçaya kadar vücudu sarar ve alt tarafta genişler. Bu model fazla kiloları birazcık kamufle edeceği için balıketli gelin adayları tavsiye edebilir.

A Model Gelinlik

Hemen hemen her vücut tipine uygun gelin adaylarının tercih edeceği bu model oldukça zarif ve şıktır. Bu model bel üzerini ve göğüsleri sıkıca topladıktan sonra belden aşağısı A şeklinde iner.

Prenses Model Gelinlik

En çok tercih edilen prenses model gelinlik doğru seçildiğinde oldukça şık ve zariftir. Kısa boylu gelinler için en doğru tercihtir. Eğer etek kısmı çok kabarık tercih edilecekse straplez yakayla dengelenebilir.

Straplez Gelinlik Modelleri

En şık ve en iddialı gelinlikler genelde straplez yaka kesimi olan gelinliklerdir. Özellikle omuzlarınız çok geniş değilse ve minyon bit tipiniz varsa straplezi düşünmelisiniz. Straplezin de kendi içinde farklı modelleri vardır. Kalp yaka straplez, düz kesim gibi. Kalp yaka kesimi ile oldukça romantik bir görüntü elde edebilirsiniz. Vücut tipinize uygun gelinliği seçtikten sonra straplez bir yaka ile çok şık bir gelin olabilirsiniz.

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

Eğer uzun bir boyuna ve sahipseniz ve göğüsleriniz küçükse mutlaka tercih etmeniz gereken modellerin başında gelir. Oldukça zarif ve şık bir görünüm sunar.

V Yaka Gelinlik Modelleri

Bu kesim hemen hemen tüm vücut tiplerine uygundur. Boyun bölgesini daha uzun gösterir.

Dantelli Gelinlik Modelleri

Kuşkusuz ki gelinlik seçiminde kumaş ön plana çıkmaktadır. Çok sade bir gelinlik bile gösterişli kumaşlarla ihtişamlı bir görüntüye kavuşabilir. Son yılların en göze çarpan dantel modellerinden biri de Fransız dantellerdir. Her gelinlik tipinde Fransız dantelin asilliği göze çarpar. Çok derin dekoltelerde ya da tasarıma göre uzun kollu gelinliklerde kullanılması tavsiye edilir. Sadece gelinlik seçiminde değil duvakta da dantelin ihtişamı gelinliği tamamlayacak ve ön plana çıkaracaktır.