Evliliğin zora sokan davranışlar nelerdir?

 Evliliğin zora sokan davranışlar nelerdir?

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

 

 

Evliliğin her döneminde çiftler bir takım sorunlarla karşılaşabilirler. Ancak önemli olan bu sorunların üstesinden sağlıklı bir şekilde gelebilmektedir. Evli bir birey olarak bazen kendinizi eşinizin cenazesinde ya da mahkemede ayrılırken düşünüyorsanız durumunuz ciddi sayılabilecek bir konumdadır. Peki bu durumda suçlu kim? Siz mi yoksa Eşiniz mi? Ya da sizde hiç kusur yok mu kendinizi suçsuz mu hissediyorsunuz?

 

Bir evliliğin zora sokan yedi davranış

 

Evliliğin zora sokan davranışlar arasında ilk sırada olan pozisyon suçlayıcı şekilde davranmaktır. Eşinize pek çok kez nasıl hissettiğinizi herhangi bir konu hakkında neler düşündüğünüzü, hareketlerinin sizin üzerindeki etkilerini anlatmış olabilirsiniz. Ancak bu tür davranışları gerçekleştirirken tek taraflı olmak yanılgıya düşürebilir. Sorularınızın cevabını ararken aynı soruları kendinize de sormalısınız. Acaba hata Ben de mi? Sorunun kaynağı ben olabilir miyim? gibi düşünceler sayesinde belki de problemi doğru şekilde çözebileceksiniz.

 

Cinselliği ikinci plana atmak

 

Evinizde cinsel hayatınızı ikinci plana atıyorsanız bu durum ciddi sorunlara sebep olabilir. Çiftler arasında çeşitli mazeretler gösterilerek bazen bu tür olayların içine girilebilir. Yorgunluk, meşguliyet , bitkinlik, çocuklarla ilgilenmek gibi sebepler pek çok durumda bahane olarak gösterilir. Sebepler uzayıp gider ancak gösterilen mazeretler çiftler arasında zamanla soğukluğu neden olur. Cinselliğin yemek yeme gibi bir ihtiyaç olduğu bilincinin kişiye verilmesi gerekmektedir. Bunun bir görevi olmadığı bilincinde olunmalıdır.

 

Adil olmayan kişinin kendisini şartlaması

 

Evlilikte her zaman acil olunacağı  gibi bir zorunluluk yoktur. Bir evliliğin acil olduğunu ispat etmeye çalışmayın. Genellikle bu tür davranışların içine girildiğinde çiftler arasında sorunlar baş gösterir. Evliliğin iki kişi arasındaki kutsal bir anlaşma olduğunu unutmayın. Yeri geldiğinde çiftlerden bir tanesi problemi alttan alarak çözecek en farklı durumlarda diye diğer eş Problemi çözmek için yumuşak davranmaya çalışacaktır. Bu sebeple bir evliliği belirli kıstaslara sokmaya çalışmaya gerek yoktur.

 

Evlilikte çözüm bulmak yerine ortadaki problemler şikayetçi olmak

 

Ortaya çıkmış bir problem de problemi büyütmek yerine ona çözüm bulmaya gayret edin. Bunun için ilk olarak konumuzun başında anlattığımız gibi kendinize sorular yöneltti sorunları çözebilmek için çıkış yolları arayıp, gerekirse etrafınızda yardım isteyin.