Eyeliner İle Tüm Gözleri Üzerinizde Toplayın

Eyeliner İle Tüm Gözleri Üzerinizde Toplayın

0 Yazar: onlinestudentsforum

Makyaj yapmak bayanlar için etraftaki gözleri üzerinde tutmanın bir numaralı yoludur. Bakımlı olmak ve güzel görünmek her kadının amaçladığı bir davranıştır. Bu davranışı gerçekleştirebilmek için başvurulan makyaj yöntemlerinden bir tanesi de eyelinerdir. Eyeliner kullanan bayanlar genellikle renk olarak siyah rengi tercih ederler. Siyah göz renginden sıkılan bayanlar ise bu yazımızda belirteceğimiz göz rengine açığa çıkaran beyaz eyeliner yöntemini kullanabilir. Şimdi beyaz eyeliner yöntemi nasıl uygulanır bunun üzerinde duralım.

 

Beyaz eyeliner nasıl uygulanır?

Beyaz eyeliner uygulamak için white pencil ürününü kullanırız. İlk aşamada gözlerin kuyruk noktasını belirleyin akabinde bir kontur çizgisi oluşturan. Kirpik diplerinden başlamak suretiyle kalın ve beyaz bir çizgi çizin. Bunu yaparken ellerinizin titremesine Özen gösterin. Gözlerinin ufak olmasından dert yananlar beyaz eyeliner uygulamasına göz pınarlarına uygulanmalıdırlar. Bu şekilde yaparak bakışlarınızın aydınlanmasına ve gözlerinizin büyük görünmesine yardımcı olursunuz.

 

Ombreli Renkli Ruj Beyaz Eyeliner Mixi

 

Beyaz eyeliner çizgileri siyah eyeliner a göre çok daha yumuşak bir görünüm kazandırır. Yumuşak ve güzel görünümün yanına renk uyumu olacak şekilde ruj yaparak güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz. Ruj konusunu fazla abartmadan ombreli renkli ruj kullanabilir ve böylece etrafınızdaki gözlerin size odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Dudaklarınıza şeftali tonları, fuşya, nar çiçeği gibi yumuşak renklerle ombreli rujlar tercih etmeniz sizi daha güzel gösterecektir.

 

Siyah ve Beyaz Eyelinerın Birlikte Kullanılması

 

Görünüm açısından dileğin bayanlar siyah ve beyaz eyeliner birlikte kullanarak bir başka çılgınlığa imza atabilirler. Bahsettiğimiz bu yöntem 2018’in moda trendlerinden biri idi. 2019 yılında da siyah beyaz eyeliner modası devam edecek. Peki siyah beyaz eyeliner nasıl yapılır. Aslında yöntem son derece basittir. Yapmanız gereken siyah eyeliner üzerine İnce beyaz eyeliner çizgisi çekmektir. bir diğer yöntem ise alt göz kapaklarına siyah yada beyaz renklerden birine kirpik diplerine ise kalan rengi sürmektir. İkincil olarak anlattığımız yöntem daha çok konser yada festival makyajına benzemektedir. Bu makyaj yönteminde elbette ki yanaklar boş kalmayacak. Geldiğinizde tamamlamak adına yanaklara allık sürebilirsiniz.