Farsça Dilini Öğrenmenin Yararları Nelerdir?

Farsça Dilini Öğrenmenin Yararları Nelerdir?

0 Yazar: onlinestudentsforum

Farsça dilini öğrenmeye başladığınız zaman, ya da bu dil hakkında ufak bir araştırma yaptığınız zaman kullanılan fiillerin Türkçe de kullanılan fiiller ile benzer olduğunu göreceksiniz. Bu benzerlik sizlerin Farsça dilini öğrenme yolunda basit adımlar atmanıza ve daha fazla aklınızda kalmasına fayda sağlayacaktır. Bunun haricinde ise Farsça dili, Avrupa ülkelerinde kullanılan diğer diller ile ortak yönler taşımasından dolayı diğer dilleri öğrenmeyi de oldukça kolaylaştıracaktır. Yapılan araştırmalar ise Osmanlıca öğrenmek isteyenler arasında Farsça diline hâkim olanların daha rahat bir öğrenme süreci geçirdiklerini göstermektedir.

 

Farsça dili genel olarak bir dilden bir dile geçişte bir aşama gibidir ve sizlerin diğer dilleri öğrenmenizde büyük kolaylıklar sağlayarak kapı aralayacaktır. Firdevsi tarafından yeniden oluşturulan bir dil olmasından dolayı Farsça içerisinde çok az fiil barındırmaktadır ve bu genel olan dil öğrenme yargısında bulunan ezber güdüsünü ortadan kaldıracak sizleri zorlamayacaktır. Dünya toplamına bakılacak olursa, şiir dili olarak gösterilen bir dil vardır o da Farsçadır. Afganistan ve İran ülkelerinin yanı sıra Tacikistan ülkesinin de ana dili olarak kullandığı Farsça dilinin son araştırmalarda 180 milyon kişinin kullandığı ortaya çıkmıştır. Bu araştırma ise neden Farsça dilini öğrenmeliyim sorusunun en büyük cevabıdır.

 

Sertifikalı Farsça dil kurslarını tercih etmeniz sizin önemli bir iş kolunda bu eğitimi kanıtlayabilmenizi sağlayacaktır. Bunun haricinde hobi veya genel amaçlı öğrenmek istiyorsanız, kurslar ve rehberlikler ile zenginleştirilmiş dil kurslarından Farsça dilini öğrenmeyi tercih edebilirsiniz. Dil öğrenmede genel bir yargı olan öğrenci çabası Farsça dili içinde geçerli bir yargıdır. Öğretmenlerin ve dil kurslarının iyi bir anlatım ile sizlere bu dili sunmalarının yanı sıra sizlerin de bu dili öğrenme konusunda çaba göstermeniz gerekmektedir.