HAMİLELİKTE 7. HAFTADA ANNEDEKİ DEĞİŞİMLER:

HAMİLELİKTE 7. HAFTADA ANNEDEKİ DEĞİŞİMLER:

0 Yazar: onlinestudentsforum

HAMİLELİKTE 7.HAFTA

 

Hamileliğinizde ikinci aya yaklaştınız. Bu hafta sizde ve bebeğinizde ne gibi değişiklikler olacak? İşte hamilelikte 7. Hafta ve anne adayındaki değişiklikler :

 

HAMİLELİKTE 7. HAFTADA ANNEDEKİ DEĞİŞİMLER:

 

Vücudunuzda değişimler olmaya devam ediyor. Rahminizin boyu neredeyse iki katı kadar büyüdü. Mide bulantılarında kesilmeler olduğu kadar iştahınızda da artış başladı. Artık yemek seçmeye ve kokulara karşı daha hassas olmaya başladınız. En olmadık zamanda en olmadık yiyeceklere aşererek eşinizi zor durumda bırakacağınız günler kapıda. Tuzlu yiyeceklere yöneliminiz artabilir. Sık sık idrara çıkma sizi her ne kadar sıkıntıya soksa da bu durum vücudunuzun sağlıklı bir şekilde çalıştığını gösterir. Böbrekleriniz artan kan basıncı nedeniyle bu haftalarda daha hızlı çalışmaya başlar. Bu nedenle idrar nöbetleri geçirmeniz son derece doğaldır. Bu arada artık ilk muayenenizi yaptırmaya gideceksiniz. İlk kez bebeğinizin durumu hakkında bilgi alacaksınız ve bu sizi çok heyecanlandırıyor. Bu haftada göbeğinizin büyüdüğünü izlemeye başlayacaksınız. Belki de fotoğraflar çekerek bu unutulmaz anları ölümsüzleştirmelisiniz.

 

HAMİLELİKTE 7. HAFTADA BEBEKTEKİ DEĞİŞİMLER:

 

Bu haftada bebeğinizin kol ve bacakları tıpkı bir balığın yüzgeçleri gibi görünüyor. Ayrıca hızlı bir şekilde gelişme gösteren organları arasında burun ve gözler de var. O artık bir böğürtlen tanesi kadar oldu ve insan suretine bürünmeye başladı. Şuanda onun ciğerleri büyük ölçüde gelişti. O hala bir embriyo statüsünde. Bu yüzden hayal ettiğiniz gibi küçük bir insancık şeklinde olmayacaktır. Kalp atışı hızı sizinkinin en az iki katı kadar. Bu sebeple bu haftalarda bebeğinizin ihtiyacından dolayı sizin kan değerlerinizde artış görülebilir.

 

Bu haftada muayene için hastaneye giderken mutlaka eşinizle beraber gidin. Yaşadığınız duygu yoğunluğundan dolayı size destek çıkacak birinin yanınızda olması ve sizi sakin tutabilmesi gerekebilir. İlk randevunun heyecanını atmak için derin nefes alıp verebilir ve bol su içebilirsiniz. Onun hızlı gelişimini artık yakından takip edebileceksiniz.