İLK OKUL VE ORTAOKUL İNGİLİZCE KURSU ÖNEMİ NEDİR?

İLK OKUL VE ORTAOKUL İNGİLİZCE KURSU ÖNEMİ NEDİR?

0 Yazar: onlinestudentsforum

İngilizce eğitimde küçük yaşlardan başlamak bireyin ileri seviyede İngilizce öğrenebilmesi için son derece önemlidir. Bu noktada 7-13 yaşları arasında ilkokul 1. Sınıf ile 4. Sınıfa kadar olan öğrenciler için düzenlenen ilkokul ingilizce kursları öğrencilerin uluslar arası standartlarda ingilizce öğrenmelerini amaçlamaktadır. Bu yaş grubu için uzman eğitmenler tarafından verilen eğitimler ile öğrencilerin dili en verimli şekilde kullanmaları sağlanmaktadır. İlkokul İngilizce kursu okul müfredatı ile uyum gösteren materyaller ile verilmektedir ve öğrencilerin gelişimlerinin etkin bir şekilde sağlanması amacıyla ek kaynaklardan da faydalanılmaktadır.

 

Ortaokul ingilizce kursu ise ilkokul ingilizce kursundan sonra öğrencini İngilizce eğitiminin sistematik bir şekilde ilerlemesi için hem okul müfredatı hem de yaşının getirmiş olduğu gelişime uygun olarak sunulmaktadır. Hem okul döneminde hem tatil dönemlerinde verilen kurslar ile öğrencilerin ileri seviye ingilizce eğitimlerinin sürekliliği için avantajlarlar sağlanmaktadır. Verilen eğitimler için kullanılacak materyaller kursiyerlere kurslar tarafından sağlanmakta ve bu materyallerle beraber ek kaynaklarda öğrencilere sunulmaktadır.

LİSE İNGİLİZCE KURSU

 

Lise seviyesinde eğitim gören öğrencilerin hem okulda görmüş oldukları İngilizce eğitimini destekleyen, hem de Lisans Yerleştirme Sınavına İngilizce alanından girecek öğrencilerin sınavda başarılı olmalarını hedefleyen Lise İngilizce Kursları verilmektedir. Bu kurslar belli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrencilere daha çok sınav taktikleri yönünde LYS performanslarını artırmaya yönelik eğitimler sunulmaktadır. Kursun içeriği sınav sistemi, sınav stratejileri ve uygulama amaçlı olarak gelişmektedir. Bu anlamda Lise İngilizce kursu genel İngilizce kursundan ayrı tutulmalıdır. Lise İngilizce kurslarında kullanılan materyaller ve ek kaynaklar da İlkokul ve ortaokul İngilizce kurslarında olduğu gibi kursu veren kurum tarafından karşılanmaktadır. Kurslar öğrencilerin zaman planmasına uygun olarak hafta içi ve hafta sonu gerçekleştirilmektedir.