İnstagram Hesabına Nasıl Reklam Alınır?

İnstagram Hesabına Nasıl Reklam Alınır?

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

Günümüzde insanların en çok zaman geçirdikleri sosyal medya platformu İnstagram’dır. Öyle ki hızla gelişen teknoloji sayesinde birbirinden farklı dijital medya platformlarında gelişim ve değişimler söz konusu olmaya başlamıştır. Özellikle de artık cep telefonlarının her şeyi içine entegre etmiş yapıları İnstagram gibi büyük sosyal medya ağlarının da her geçen gün popülerleşerek değerlenmelerine olanak sağlamıştır. İnsanların büyük bir kısmı bu tür ağlarda hoş bir zaman dilimi geçirmeyi amaçlarken, bazıları ise İnstagram, Facebook ya da Twitter üzerinden para kazanmayı hedeflerler. Ancak bu alanda başarılı olabilmek için öncelikle ülkemizde sosyal medyanın yeri ve önemini kavramak ve uygulama adımlarını kestirmek gerekecektir. Mesela İnstagram’ın insan yaşamındaki önemi, geçmişteki konumu ve günümüzdeki konumu hem bireysel hem de kurumsal anlamda ne denli geniş bir kitleye hitap ettiği son derece önemli konulardır. Aslına bakıldığında İnstagram reklamları ile para kazanmak sanıldığı kadar da zor değildir. Yapılan küçük bir araştırma konucunda bu platform üzerinden reklam alarak ya da ürün satışı gerçekleştirerek çok kolay yollardan para kazanmak mümkün hale gelecektir. İnstagram’ı kullanarak para kazanmak için izlenmesi gereken yol şu şekildedir;

Takipçi Sayınızı Arttırmalısınız

İnstagram hesabınızdan reklam alarak belirli bir düzeyde gelir elde etmek istiyorsanız öncelikle takipçi sayınızı arttırmanız gerekecektir. Genellikle bu tür işlemleri yapan firmalara danışılarak uygulama adımlarının izleniyor olması en sağlıklı yöntem olacaktır. Çünkü İnstagram kullanımı her ne kadar kolay olsa da takipçi sayısını artırmak için profesyonel hamleler yapmak gerekir. Bunun için de organik takipçi sistemi kullanan kurumsal firmalarla anlaşma yapılarak ilk adımın atılmalıdır. Peki organik takipçi tam manasıyla nedir? Organik takipçi elde etmek için ne yapılması gerekiyor? İnstagram takipçi sayısı nasıl arttırılır? Merak edenler için işte en önemli detaylar…

İnstagram gibi büyük bir sosyal medya dalında takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız kesinlikle profesyonel bir tavır sergilemek gerekmektedir. Organik takipçi, ilgili sosyal medya ağında sürekli olarak aktif olan gerçek hesapları kapsar. Organik takipçilerin reklam alacağınız hesaplarda bulunması oldukça kaliteli ve de olumlu bir adım olacaktır. Bu yöntemle hesap askıya alınmadan istediğiniz kadar takipçiye sahip olma imkânı elde edersiniz. Genel olarak ülkemizdeki insanlar Türk takipçi kitlesi edinmek istemektedirler. Hem organik hem de Türk takipçi gönderimi için işin uzmanı olan sosyal medya yöneticilerinden ve destekçilerinden yardım alınması en önemli ve ilk altın kural olacaktır.

Beğenilerinizi Arttırmalısınız

Elbette ki İnstagram hesabınıza reklam almak istiyorsanız sadece takipçi sayınızı arttırmanız yeterli olmayacaktır. Takipçi sayısını artırmak sadece hesabınızın bilinir olmasını sağlayacak olan önemli bir adımdır. Fakat kesinlikle kısa süre içerisinde reklam alabilmeniz için yeterli olmayacaktır. Eğer hesabınızın insanlar arasında popüler konuma gelmesini istiyorsanız gönderilerinizdeki beğeni oranını da arttırmanız gerekir. Peki İnstagram Beğeni sayısı nasıl arttırılır? İnstagram gönderilerini nelere dikkat ederek paylaşırsanız gönderileriniz insanlar tarafından daha çok beğenilir? Beğeni arttırmanın yöntemleri nelerdir? İnstagram reklam alma işleminde beğeni sayısının ne kadar önemi var?

İnstagram ağında hesabınızın insanlar arasında yaygınlaşması ve de popülerlik elde edebilmesi için paylaşılan fotoğraf ve de videoların binlerce kişi tarafından beğenilmiş olması şarttır. Büyük bir kitlenin beğenmiş olduğu gönderiler genel olarak başarılı işler olarak bilinir. Başarılı gönderiler ise kısa süre içerisinde çok daha büyük bir kitleye ulaşabilmektedirler. Öyle ki firmalar da sizin hesabınıza reklam vermeden önce detaylı bir araştırma yaparlar. İnstagram takipçi sayısının artmasına paralel olarak fotoğraflarınızdaki ya da videolarınızdaki beğenilerin oranında da anlamlı bir artış söz konusu olur. İnstagram reklam için gönderilerin büyük bir kitle tarafından beğeniliyor olması önemli bir kriterdir. Beğeni doğal yöntemlerle elde edilemiyorsa oto like uygulamalarıyla dilediğiniz kadar beğeni oluşturabilirsiniz. Bundan bir süre sonra da reklam almanız mümkün hale gelecektir.

Paylaşımlarınıza Dikkat Edin

 

İnstagram çok büyük bir kitleye hitap eden önemli bir sosyal medya platformudur. Bu noktada en önemli olan husus paylaşımların farklı bir tarza hitap ediyor olmasıdır. Yarattığınız hikâye ne kadar farklı ise milyonlarca kişi arasından daha çok fark edilebilir bir konuma yükselmeniz de o kadar kaçınılmaz olacaktır.  Mesela İnstagram üzerinden herhangi bir ürünün satışını yapıyorsanız diğer butikler tarafından kullanılan klasik ürün görselleri yerine, daha çok bir hikâyeye hitap eden hikayesi özgün görseller hazırlamanız gerekmektedir. İnstagram ’da görselliğin son derece ön planda olması gerekir. Bu satışların artırılması açısından en önemli husustur. Bunu gerçekleştirirken postların oldukça samimi, yalın ve de kaliteli görsellerden oluşturulmasına da dikkat etmek şarttır.

İnstagram’ı Doğru Kullanın

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak bilinen İnstagram’dan para kazanmak için sadece popülerlik yeterli olmayacaktır. Öyle ki günlük olarak ya da belirli aralıklarla paylaşmış olduğunu paylaşımlar harika tepkiler yaratabileceği gibi olumsuz tepkilerde alabilir. Elbette ki İnstagram’da harika tepkiler almak yeterli olmayacaktır. Bunların yanında ağı en iyi şekilde analiz etmek ve kullanmak, aynı zamanda da iletişim kategorisini verimli hale getirmek de tamamen hesap yöneticilerinin inisiyatifindedir. Hedef kitleniz ile aranızda her ne kadar mesafe olursa olsun, onların sorularına en samimi şekilde yanıt vermenizde fayda olacaktır. Çünkü her takipçi sizler için potansiyel bir müşteridir. İnstagram’ı kullanırken mizahi bir tavır sergilemek de çok önemlidir. Ancak bu tavrı kesinlikle abartmamak gerekir. Her daim belli bir çizginizin olmasına dikkat etmeniz şarttır. Hedef kitlenize ne kadar değer verdiğinizi gösterin. Ayrıca da çeşitli anketler yaparak ne istediklerini sormanızda fayda olacaktır.

Fırsatlar Sunun

 

Özellikle de işletme hesaplarınıza reklam alarak para kazanmak istiyorsanız belirli zaman aralıklarında kampanyalar düzenlemeniz gerekmektedir. Müşterilerinize yani potansiyel kitlenize ne kadar çok fırsat sunarsanız onların gözünde daha cazip hale gelirsiniz. Genellikle İnstagram üzerinden reklamlar aracılığıyla para kazanmak isteyenlerin ilk dönemlerde zorlandıkları görülmektedir. Bu zorlu süreci başarıyla atlatmak için kampanyalar düzenlemek şarttır. Elbette ki fırsatlar sunmak, çeşitli kampanyalar düzenlemek sizlere belirli oranda ekstra masraf çıkaracaktır.

İnstagram’a reklam almak için öncelikle reklam vermeniz gerektiğini de unutmamanız da fayda olacaktır. Gerek satış yapmak için gerekse marka yaratmak için sizinle aynı alanda hizmet veren ya da size en yakın konuya sahip, takipçi sayısı fazla hesaplara reklam vermeniz gerekebilmektedir. Reklamları ise olabildiğince kendiniz hazırlamalısınız. Çünkü görsellerin amacına hizmet eden nitelikte olması son derece önemlidir.

Hesabınızda sürekli olarak tekrarlanan siparişler olmasını istiyorsanız her bir müşteriye özel olduğunu hissettirmeniz gerekecektir. Bunu sağlayabilmek içinse sizden alışveriş yapan herkese minik hediyeler göndermektir. Göndereceğiniz hediyelerin sizler için ekstra bir küçük masraf yaratması kaçınılmazdır. Bu nedenle sizi ekonomik anlamda sarsmayacak olan ürünleri tercih ederek müşterilerinizi mutlu etmeyi deneyebilirsiniz. İnstagram üzerinden reklam almak ve reklam vermek gerçek anlamda profesyonellik isteyen bir iştir. Bu nedenle işi olabildiğince profesyonel kişilere bırakmanızda fayda olacaktır. Hem reklam almak hem de reklam vermek için 618 Media.com üzerinden verilen hizmetleri inceleyebilirsiniz.