LG Servis Hizmeti

LG Servis Hizmeti

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

LG markası her türlü beyaz eşyayı üretmekte oldukça büyük başarıya sahip olan beyaz eşya firmasıdır. Beyaz eşyalardan en çok kullanılanları çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırınlı ocak, çamaşır kurutma makinesi, aspiratör ve buzdolabıdır. Bu cihazlar uzun süre kullanmaya müsait ve çok sıklıkla arıza gösteren cihazlar değildir. Fakat ne kadar sağlam ve kalite içerikli olarak beyaz eşya firmaları tarafından üretilseler de yine de bazen kullanıcı hataları bazen de uzun süre kullanılarak kullanım ömrünün aşılması nedeni ile arıza gösterebilmektedirler. Karabağlar LG Servisi müşterilerine 7/24 hizmet vermektedir. Servis hizmeti almak için firmayı sahip olduğu telefon numaralarından arayabilirsiniz. Siz değerli okurlarımıza günümüzde en çok kullanılan çamaşır makinelerinin arızalarında ne yapılması gerektiği hususunda bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamını okuyarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

LG Çamaşır Makinesi Arızaları

Çamaşır makinesi su almıyor arızası; bu arıza çamaşır makinelerinde en sık görülen arızalardan birisidir. Şebeke musluğunun kapalı olması, su giriş hortumunun bükülmüş olması. Su giriş hortumunun tıkalı olması ve çamaşır makinesinin kapısının tam kapalı olmaması makineni su almıyor arızası göstermesine neden olabilir. Bu arızayı gidermek için makineye bağlı şebeke musluğunu ve hortumlarını kontrol etmek gereklidir. Bu kontrollerden sonra makine su almıyor ise mutlaka LG servisi çağırmak gereklidir.

Çamaşır makinesi suyu boşaltmıyor arızası; bu arızanın en çok görülmesine nedenlerinden birisi boşaltma hortumunun tıkanmış olması, pompa filtresinin tıkanmış olması ve pompa motorunun bozulmuş olmasıdır. Yenisi ile değiştirmek için mutlaka pompa filtresi değiştiren servis çağırmak gereklidir.

Çamaşır makinesine su dolar dolmaz boşalıyor arızası; bu arızanın oluşmasındaki neden su tahliye hortumunun uç kısmı makineye göre çok alçakta kalmasıdır. Su tahliye hortumu yükseğe kaldırıldığında su çamaşır makinesi içinden hemen akmadan çamaşırlar yıkanmaya başlayacaktır.

Çamaşır makinesi titreşim yapıyor arızası; çamaşır makinesinin ayakları tam olarak yere oturmamış olabilir, çamaşır makinesinin sert bir yere dayanması ile bu sorun kendiliğinden genellikle ortadan kalkabilir. Fakat bazı zamanlarda çamaşır makinesinin titreşim yapma arızası çamaşır makinesi içinde oluşabilen bazı arızalardan dolayıdır.