LGS Kitapları

0 Yazar: onlinestudentsforum

Liseye giriş sınavına hazırlanırken düzenli ve planlı bir şekilde çalışmanız oldukça önemlidir. Bu şekilde başarı sizin için kaçınılmaz olacaktır. Ancak seçtiğiniz kitaplara dikkat etmeniz ve güvenilir kaynakları tercih etmeniz gerekir. Bu amaçla piyasa araştırması yaptığınızda kaliteli ya da kalitesiz çok sayıda LGS kitapları satıldığını görebilirsiniz. Fakat bunların hepsi istenilen nitelikte olmadığından dolayı bazı özellikleri göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerekir. Öncelikle LGS kitapları arasından seçim yapacağınızda konu anlatımına mı yoksa soru bankasına mı ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Eğer eksik konunuz varsa mutlaka LGS kitapları arasından o konuyu içeren konu anlatımı kitapları satın almalı, eksiklerinizi tamamlamalısınız.

8. Sınıf LGS Kitapları

Sınavdan önceki son dönem bilgilerini içeren 8. sınıf LGS kitapları içerisinde o yılın derslerine ait bilgiler bulabilirsiniz. Bunların her biri sınavda karşınıza çıkması muhtemel sorular içerir. Bu nedenle her bir konuyu atlamadan çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Bunu yaparken 8. sınıf LGS kitapları arasından işinize en çok yarayacak olanı tercih etmelisiniz. Bazı kaynaklar düz bir anlatıma sahip olup ders çalışırken çabuk sıkılmanıza sebep olabilir. Bu tür 8. sınıf LGS kitapları yerine daha renkli ve ilgi çekici anlatımı olan kitaplara öncelik verebilirsiniz. Böylece ders çalışmaya ayırdığınız vakit sizin için daha zevkli olacaktır.

LGS Soru Bankası Kitapları

LGS soru bankası kitapları konuları öğrendikten sonra elinizden düşürmeyeceğiniz kaynak türlerinden biridir. Öğrendiğiniz konuların pekişmesini sağlayan bu kitaplar aynı zamanda içerdiği farklı soru tipleriyle sizleri sınava hazırlar. Ancak bu LGS soru bankası kitapları içerisinde yer alan sorular çözümlü olmalıdır. Her bir çözüm mutlaka anlaşılır bir dille ifade edilmeli, soruya dair önemli ipuçlarına yer vermelidir. Bu sayede kitabın öğreticiliği sizin için biraz daha fazla olacaktır.

Genellikle öğrenciler LGS soru bankası satın alırken kitabın kalitesinden çok fiyatını önemsemektedir. Fakat eğitim maddiyattan daha önemli olduğundan dolayı fiyatları göz ardı etmeli ve sınavdan alacağınız yüksek puanı düşünerek kitabın kalitesine öncelik vermelisiniz. Bu şekilde alacağınız LGS soru bankası kitapları işinize yarayacaktır. Benzer özellikler LGS denemeleri için de geçerlidir.

LGS Denemeleri

Liseye hazırlık sürecinde bol miktarda LGS denemeleri çözmeniz sınav anında heyecanınıza yenmenizi ve soruları daha kolay çözmenizi sağlayacaktır. Ancak bunun için satın aldığınız LGS denemeleri sınava yakın formata sahip olmalı ve güncel müfredatı içermelidir. Tonguç Mağaza’yı ziyaret ettiğinizde bu özelliklere sahip olan hem de uygun fiyatlı pek çok LGS denemeleri bulabilirsiniz: https://www.tongucmagaza.com/tongucmagaza/filter/118/lgs