Mesajlaşma yöntemi ile karşı taraf nasıl etkilenir?

Mesajlaşma yöntemi ile karşı taraf nasıl etkilenir?

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

 

Kiminle nerede ve nasıl tanışacağınız hiç belli olmaz. Bazen bir bardak bir partide ya da bir arkadaşınızın verdiği ev eğlencesinde yeni birisi ile tanışabilirsiniz. Tanışma sonrasında kısa bir muhabbet ile birbirimizi tanıyıp, hakkınızda konuştuktan sonra iş sıraya telefon numaralarını vermeye gelir. Tabii ki bu durum birbirinden etkilenen çiftler için geçerlidir. Telefon numarasını aldıktan sonra birbirinizi çok daha iyi tanıma şansınız vardır. İnsanlar Yüz yüzeyken konuşamadıkları şeyleri telefonla mesajlaşırken çok daha rahat ifade edebilirler.

 

Mesajlaşarak sohbet etmek günümüzün en popüler flört etme araçlarından biri olarak görünüyor. Mesajlaşmadan kasıt SMS yöntemi değildir. Eski zamanlarda kullanılan SMS sınırlı karakter ifade ettiğinden dolayı kendimizi doğru şekilde karşı tarafa anlatamıyorduk. Ancak günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden sohbet edebilme şansıyla bu sorun ortadan kalktı. Sosyal ağlar ve WhatsApp benzeri uygulamalar ile kolaylıkla karşımızdaki kişiye kendimizi anlatabiliyoruz. Mesajlaşmak aslında bir sanattır. Bu yolla kendinizi doğru ifade edebilirsiniz. Yöntem en güzel ifade aracıdır diyebiliriz. Mükemmel şekilde mesajlaşabilmek için birtakım bilmeniz gereken tüyolar vardır. İşte size bu sanatla ilgili eş ses diyorlar.

 

Karşınızdaki kişiyi Mesajla nasıl etkileyebilirsiniz ?

 

Sohbet etmeye başladığınızda ilk mesaj kısa ve casuel ve türden olmalıdır. Aranızda bir sıcaklık başlamadan uzun uzun destansı mesajlar yazmak karşınızdaki kişiye sıkabilir. Bu nedenle daha çok kısa mesajlaşma ile sohbetinize başlayın.

 

Mesajlarınızı hazırlarken kesin ifadelerden kaçının. Diyaloğa açık metinler yazmaya Özen gösterin. Kısacası karşı tarafın işini kolaylaştırın. Yazacağınız mesaj ile konu hemen kapanmasın. Karşınızdaki kişinin bir cevap verme durumu ortaya çıksın. Ona bahaneler üretin. İfadelerinizle “Peki, Tamam, olur, anlaştık, Evet, tamam o zaman” gibi kısa ve muhabbeti bitiren sözcüklerden kaçının. Bu şekilde yazacağınız kelimeler ile karşı tarafa sohbet etmek istemediğiniz izlenimi verebilirsiniz. Bu durum bizim istediğimiz bir yazışma şekli değildir. Siz aksini düşünseniz de karşınızdaki kişi sizi yanlış anlayabilir. İlk mesajınızı yazdıktan sonra muhabbet kendiliğinden uzayıp gidiyorsa doğru yolda olduğunuzu söyleyebiliriz. Mesajlarınız da yatıyorum, Film izliyorum, ne yapayım, televizyon izliyorum gibi terimlerden de kaçının. Böyle sözcükler karşı tarafa bir işle meşgul olduğunuz manası verir. Sohbet başlamadan bitirebilir. Bunlar yerine daha üretken olun. Karşınızdaki kişiye etkileyici cümleler kurmaya gayret edin. Unutmayın ki kimse sıkıcı biriyle birlikte olmak istemez. O sebeple neşeli bir karakteriniz olduğu İmajını karşınızdaki kişiye göstere bilmelisiniz.

 

  1. bir önemli konu mesajlarınızın flört niteliğinde olmamasıdır. Esprili ve hoş cümleleri kurarken ciddiyetten de uzaklaşmayın. Ayrıca mesajlarınız da samimiyete ileri dereceye getirmeyin. Böyle durumlarda sizin karakter olarak yanlış anlaşılmanın mümkündür.