Minimalist Davetiye Modelleri

Minimalist Davetiye Modelleri

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

Davetiyeler, sadece düğün gibi organizasyonlar için kullanılan ürünler değildir. Aynı zamanda marka tanırım toplantıları vb. gibi alanlarla da bu tarz ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Her nerede kullanılırsa kullanılacak olursa olsun, davetiyelere sadece mesaj veren bir araç olarak bakmak doğru değildir. Çünkü onlar en çok mutlu anlarınızın, kimi zaman da başarıların en önemli tanığı ve belki de tek hatırasıdır.Özellikle de düğün ve nişan tarzı organizasyonların olmazsa olmaz parçası olan davetiyeleri seçerken çok dikkatli davranılması şarttır. Bilindiği gibi 2019 yılı trendlerine bakıldığında minimalist davetiye modellerinin çok fazla tercih edildiğini görmek mümkün olacaktır. Peki minimalizm nedir ve minimalist davetiye modelleri nasıl olur? Davetiye seçmeden önce nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Unutulmamalıdır ki başarılı bir tasarıma sahip olan davetiyeler, düzenlenecek organizasyonlar hakkında ilgili kişilere ön bilgiler verir. Ayrıca da yapılacak olan etkinliğin havasına girmenizi sağlar. Bir yandan da düğün vb. gibi organizasyonlarınızın ne kadar önemli ve özel olduğunun fark edilmesi için de en önemli objeler olduklarını söylemek mümkün! Bu nedenle davetiye seçerken öncelikle metin kısmına dikkat etmelisiniz. Mesela basit ya da düz cümleler kurmak, davetiyenizi basitleştiren faktörler arasında sayılır. Daha etkileyici ve daha dikkat çekici cümleler kullanarak, hem aşkınızı hem de aşkınızdan doğan büyüyü sevdiklerinize net olarak ifade edebilirsiniz. Elbette ki sadece seçtiğiniz cümleler yeterli değildir.

Davetiye seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, metin fontudur.Tercih edilen yazı stilinin mutlaka bütünlüğü bozmayacak nitelikte olmasına dikkat edilmelidir. Alımlı ve dikkat çekici bir font belirlediniz, ancak tercih ettiğiniz davetiye modeli için bu fontun çok küçük kaldığını fark ettiniz. Böyle durumlarda özel tasarım davetiye modellerinden herhangi birini seçerek, sevdiğiniz ve de beğendiğiniz font ile sevdiklerinize mesaj verebilirsiniz. Günümüzde davetiye basımı yapan firmaların hazır şablonları kullanarak basım yaptıkları görülmektedir. Bu durum çoğu zaman karmaşa yaratır. Böyle bir olumsuzlukla karşı karşıya kalmamak için basım öncesinde ve sonrasındaki tüm süreçleri inceleyerek, isteklerinizi açık şekilde dile getirmeyi ihmal etmemelisiniz.