Modanın Hayatımızdaki Önemi Nedir?

Modanın Hayatımızdaki Önemi Nedir?

0 Yazar: onlinestudentsforum

Moda Nedir?

 

 

 

Moda giyim kuşam, aksesuar, pirsing, küpe, aksesuar ve diğer takı türlerinin stil için kullanılan genel terimidir. Moda tek bir cinsiyet için belirlenmemiş olup, erkek ve kadınlar tarafından ilgi gören bir konudur. Özellikle son yıllarda binlerce stilin ortaya çıkışıyla birlikte popüler bir konu haline gelmiştir. Giysilerde, aksesuarlarda her yıl yüzlerce stil ortaya koyulup insanların ilgisini çekmek ve alışveriş yapması sağlanmaktadır. Moda kişinin kendine has stil dünyasıdır. Herkesin stili farklı olup, kendilerine özel giyim kuşam tarzları bulunmaktadır.

 

 

 

Modanın Hayatımızdaki Önemi Nedir?

moda nedir

 

 

Moda bir insanın kendisine yakışanı giyinmesi demektir. Moda sadece kıyafet olmaksızın ayakkabı, makyaj, aksesuarlarda modanın geniş alanına girmektedir. Moda pahalı kıyafetler aksesuarlar demek değildir. Her insan kendisine özel bir moda yaratabilir ve çevresinde yayabilir. Ancak modada dikkat edilmesi gereken tek konu giyim kuşamın birbiri ile bağlantılı olmasıdır. Giydiğiniz aksesuar veya bir ayakkabı uyumsuz olursa sizi moda teriminden uzaklaştırabilmektedir. Modanın temel amacı giyimin birbiri ile uyum sağlamasıdır.

 

 

 

Moda Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

 

 

 

Modanın genel çıkış amacı, kişilerin farklı olması ve karşı cinsine karşı çekici bulunma isteğidir. Moda ile kendinize özgün yeni bir karakter belirlemiş olup, temel ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Moda latince bir kelimedir.

 

 

Örnek İhtiyaçlar;

 

  • Mücevher

 

  • Kıyafet

 

  • Makyaj

 

  • Tasarım

 

  • Tekstil

 

  • Küpe vs

 

 

 

(Moda sadece aksesuarlardan oluşmayıp, geniş bir kitleye hitap etmektedir.)