Online Eğitim ve Sertifika

Online Eğitim ve Sertifika

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

Çocukların kendilerini geliştirmeleri, kendi ihtiyaçlarını daha kolayca dile getirmelerini sağlamak adına aile ve okul eğitimi dışında özel terapi türlerinden biri olan masal terapisine de ihtiyaç duyulmaktadır. Peki masal terapisi nedir ve nasıl uygulanır? Masal terapisi eğitimi en kısa tanımlama ile, 2 ile 12 yaş arasındaki çocukların kendilerini daha kolay ifade etmelerini sağlamak için uygulanan programdır. Genellikle kendisini anlatma becerisi edinememiş, daha önce travmatik bir olay yaşamış olan çocuklar hedef kitle olarak belirlenmektedir. Bu eğitimin nerede ve nasıl uygulandığı son derece önemlidir. Çünkü doğru masalı doğru şekilde konumlandırmak ve kullanmak tamamen uzmanların işi olacaktır. Programı bitiren çocuklara ise masal terapisi sertifikası verilmektedir.

Sanat terapisi ise masal terapisine göre çok daha büyük bir kitleyi hedefleyen programlardan biri olarak bilinir. Bu programa danışanların resim, heykel yapımı ya da herhangi bir sanat aktivitesi icra ederek, iç dünyalarını yansıtmaları sağlanmaktadır. Bilindiği gibi sanatsal faaliyetler insanların gelişimine katkı sağlayan, yaratıcılıklarının ön plana çıkmasını sağlayan eylemlerdir. Kişiler icra ettikleri sanat ürünleri ile soyut düşüncelerini somutlaştırma imkanı elde ederler. Sanat terapisi eğitimi sadece psikolojik rahatsızlık yaşayan kişilere uygulanmamaktadır. Kendi iç dünyası ile yüzleşmek isteyen, duygularını açığa çıkarmak için uğraşan kişiler için de oldukça ideal bir programdır. Sanat terapisi ile bireyler içlerinde tutmuş olduğu sessizliklerini, başarı ile dışa vurabilmektedirler.

Bilindiği gibi dünya her geçen gün bilimsel ve teknolojik faaliyetler açısında değişip gelişerek, küreselleşmektedir. Özellikle de robotik bilimlerde meydana gelen gelişmeler gençlerin bu alana yoğun derecede ilgi göstermelerine vesile olmuştur. Ülkemizde de bir çok okulda robotik kodlama eğitimi verilmektedir. Peki robotik kodlama tam olarak nedir? Bu eğitimi temel prensibi üretilmiş bir robotun hareketlerini kontrol etmek ve de robotları yönlendirmek için uygulanan kodlama biçimi olarak bilinir. Aslına bakıldığında kodlanan nesneler robottur. Robotik kodlama eğitimi sayesinde dünya çapında düzenlenen FLL ve WRO gibi yarışmalara katılma imkanı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda alınan sertifika sayesinde, özel ve devlet okullarında eğitim verme durumu da söz konusu olabilecektir.