Rusça Dil Kursu Neden Alınmalı?

Rusça Dil Kursu Neden Alınmalı?

0 Yazar: onlinestudentsforum

Asya Kıtasında en çok kullanılan dil olan Rusça, Türk Rus ilişkilerinde gelinen ileri temas nedeniyle özellikle iş yaşamı için oldukça büyük önem kazanmış durumda. Sadece Rusya’da değil Rusya’ya bağlı özerk cumhuriyetlerde kullanılan bir dil olması ve bu ülkeler ile de iş hayatında önemli temaslar olması Rusça dilini öğrenme gereksiniminde artışa sebep olmaktadır. Bu ihtiyacın giderilmesi yönünde gerçekleştirilen Rusça dil kursları işinde uzman ve uluslar arası alanda geçerli sertifikalara sahip eğitmenler tarafından kursiyerlere verilmektedir. Rusçanın alfabe olarak da farklı olması nedeniyle bu dili öğrenirken alfabetik bilgi olarak d etkili bir eğitim verilmesi gerekmektedir.

 

Rusça dil kursu bu ülkelerde eğitim almak isteyen ya da bu ülkelerle iş ilişkileri olan ya da kurmak isteyen ya da eğitimini Rus dili üzerine alan kişiler için oldukça faydalıdır. Ayrıca özellikle ülkemizin Rus turistler tarafından çok tercih ediliyor olması nedeniyle özellikle turizm sektöründe çalışan, eğitim alan ya da çalışmak isteyen kişiler içinde uygundur. Bu yönüyle Rusça dil kurslarına katılıp Rusça öğrenerek ülkemizde de iş imkanlarına sahip olmak mümkündür. Rusça dil kursunda belirli seviyeler bulunmaktadır ve bu seviyeler kur olarak adlandırılır. Rusça dil eğitiminde 12 farklı kur bulunmaktadır ve bu kurlar; Başlangıç 1-2, Temel 3-4, Ön orta 5-6, Orta 7-8, Üst orta 9-10, İleri 11-12 şeklindedir.

 

Kursların uygulanmasında kursiyerler Rusça bilgi seviyelerine göre değerlendirmeye tabi tutularak kendi seviyesinde kursiyerlerin bulunduğu sınıflarda eğitim alırlar. Bu sayede daha etkili bir öğrenme programı oluşturulmaktadır. Kurslarda sınıf içi eğitimler dışında eğitsel ve sosyal içerikli aktivitelerle eğitim desteklenmektedir. Kurslarda her aşama sonunda sınavlar gerçekleştirilir ve bu aşamalarda başarılı olan kursiyerler bir üst kur için eğitim görme hakkını kazanırlar. Kurs sonrası kursiyerlere her kur için sertifikalar verilmektedir. Kurslarda başarısız olan kursiyerlere katılım sertifikası, 70 ile 89 arası puan alarak başarılı olan kursiyerlere başarı sertifikası, 90 ile 100 puan arasında puan alarak kursu tamamlayan kursiyerlere ise üstün başarı sertifikası verilmektedir.