Saçlarınızın sizden ilgi ve dediğini biliyor muydunuz?

Saçlarınızın sizden ilgi ve dediğini biliyor muydunuz?

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

 

Her insan için, saç yapısı ister kısa İsterse uzun olsun sağlıklı ışıl ışıl parlayan bir yapıya sahip olabilmesi önem arz eder. Bir saçın dikkat çeken en önemli tarafı şeklinden ziyade sağlıklı görünmesidir. Çeşitli şekillerde olup sağlıksız bir yapıda bulunan saç bir süre sonra canlılığını yitireceğinden dolayı başkaları tarafından önemsenmez. Bu durum ilerleyen dönemlerde çeşitli sağlık problemlerine de yol açar. Yağlı ve sağlıksız görünen saçları kimse sevmez. Bu nedenle de çevre tarafından bu şekilde bakılmaz.

 

Bayanların saçlarına göstermesi gereken ilgiy erkeklere oranla daha fazladır. İlgi görmeyen  saç bir gün içerisinde yağlı bir görünüme dönüşebilir. Benzer şekilde yüz tipine uygunsuz olarak  kesilen saçlar da bizleri olduğumuzdan kötü bir görünüme kavuşturur. Çevremiz tarafından olumlu şekilde görülebilmesi için yapmamız gerekenler arasında ilk sıralarda öncelikle temizlik ve bakım gelmektedir. Bunlar kadar önemli bir diğer konu da saçlarımızı tanımaktan geçer.

 

Hemen her kadın saçları konusunda kendisi ile ilgilidir. Ancak bu kadınlardan çok azı Saç konusunda yeterli bilgiye sahiptir.

 

Toplumumuz arasında yapılan araştırmalara göre Bayanların yüzde yetmiş sekizi saçlarından memnun değildir. Bu bayanlar arasından bazıları Kıvır kıvır saç isterken, Bir kısmı düz saçlı olmaya özenmekte, diğer bir kesim ise saç renklerinden memnun olmamaktadır. Aslında bu durum insanoğlunun doğasında bulunan bir gerçektir. Bir kısım kişi ellerindeki ile yetinmezler ve başkalarının sahip olduğu şeylere yönelirler.  Bayanların bu istek ve dilekleri bir türlü bitmediğinden dolayı kozmetik dünyasında yüzlerce çeşit ürün yer alır. İşte saçlar bayanların bu arzularından dolayı büyük bir önem kazanmıştır.

 

Bir saç bakımı için 3 önemli ana unsur vardır. Bunlardan birincisi kişinin kendisi,  diğer ikisi ise bir dermatolog ve kuafördur. Bu 3 kişinin vereceği ortak karar ile kişiye uygun saç yapısı belirlenebilir. Piyasada bulunan saç ürünlerini göz önüne alırsak çeşit o kadar çoktur ki kendi saç yapısına uygun ürünler ise çeviren kişi sayısı oldukça azdır. Bu konuda gerçekleşebilen en büyük yanılgı kişinin kendi saç yapısını bilmesinden kaynaklanmaktadır.