Su kaçağı bulmada önemli faktörler

Su kaçağı bulmada önemli faktörler

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

Su kaçağı bulmanın farklı türden yöntemleri bulunmaktadır. Su kaçağı bulmada önemli faktörler hangileri? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak sizlerin merak ettiği bilgileri buranda açıklamak istiyoruz.

Su kaçağı bulma konusunda yapmanız gerekenler

Teknolojinin gelişmesi aslında su kaçağı bulma konusunda da bizlere büyük hizmetlerin ortaya çıkmasını sağladı. Özellikle bundan 10 yıl öncesine kadar eski ustaların tamamen üstün körü tahminleri ile bulunan kaçakların yeri zaman zaman ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktaydı. Özellikle tahmini olarak kırılan bölgelerde kaçağın meydana gelmemiş olması, ev sahiplerinin ciddi yönden sıkıntı çekmesine neden oluyordu. Tahmini olarak kırılan bölgede oluşmayan kaçak bu sefer başka bir noktanın kırılmasına neden oluyordu. Bu sayede ufak bir kaçağın bulunması için evin birçok noktasında kaçak tespit çalışması yapılıyor ve ev sahiplerine hayli masraflı bir hala geliyordu.

Ancak teknolojik gelişmelere ayak uyduran firmamız İstanbul içi Tesisat bu konuda son teknolojik ürünleri kullanarak üstün körü yapılan tespitlerin önüne geçerek, su kaçağı bulma konusunda %99 oranında başarı yakalayarak nokta tespiti ile kaçağın yerini tespit etmektedir.

Su kaçağı bulma yöntemleri

Ev sahibi olarak su kaçağı olduğu konusunda şüpheleriniz varsa su kaçağının olup olmadığını anlamak için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Sizler de bu adımları takip ederek evinizde su kaçağının olup olmadığını anlayabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak şüphelenmeniz gereken konular başında su faturalarınız olabilir.
  • Eğer evinize gelen su faturasının her zamankinden daha fazla olduğunu düşünüyorsanız, bu konuda evinizin herhangi bir bölgesinde su kaçağının olma şüphesi muhtemeldir. Ancak burada eski faturanız ile yeni faturanız arasında kullandığınız su miktarını gözden geçirmeniz gerekmektedir. Ülkemizde her geçen gün su faturalarına gelen zamlarda su faturalarınızın biraz yüksek gelmesine neden olabilir.
  • Bu yüzden 5-6 ay öncesine ait olan faturanız ile güncel faturanızda arasında kullandığınız metreküp hesabınıza bakınız.
  • Arada bulunan fark ciddi boyutlarda ise o zaman yapmanız gereken tek şey Ersoylar Tesisat ile iletişime geçme olacaktır.
  • Su kaçağı bulma konusunda izlemeniz gereken bir diğer yöntemde evinizde bulunan su saatinin kontrolünü yapmaktır.
  • Su kaçağı şüphesini yaşıyorsanız, evinizde bulunan su vanalarının hepsini kapatınız. Hatta evinizde yer alan musluklarında kapalı olduğuna emin olunuz.
  • Vanaların kapalı olduğuna emin olduktan sonra su saatinizin yanına giderek, su saati üzerinde yer alan sayacın dönüp dönmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir.
  • Eğer burada bulunan su sayacınız üzerinde bir hareketlilik söz konusu ise evinizin bir bölgesinde yer alan noktada su kaçağının olduğunu emin olabilirsiniz.
  • Bu tarz bir durum söz konusu olduğu zamanda su kaçağı tespiti konusunda İstanbul’un en başarılı firması olan Ersoylar Tesisat ile iletişime geçerek buradan yardım almanızı öneriyoruz.

Su kaçağı bulmada önemli faktörler arasında yer alan bu detaylar sayesinde sizlerde kendi başınıza bu sorun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hatta kaçak konusunda endişelerinizin giderilmesi için profesyonel şekilde hizmet veren bir firmadan yardım almak için Ersoylar Tesisat ile iletişime geçmenizi şiddetle öneriyoruz.

İstanbul’un her bölgesine 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren firmamızın online olarak sunmuş olduğu danışma hattı üzerinden, hatta iletişim numaralarını kullanarak da bilgi alma şansınız bulunmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz yöntemleri takip ederek sizlerde su kaçağı bulma konusunda profesyonel hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek buradan dilediğiniz zaman yardım alabilirsiniz. Su kaçağı bulmada önemli faktörler ile ilgili merak ettiğiniz diğer sorularınız için Ersoylar Tesisat her zaman yanınızda.

Kaynak: https://www.sukacagibulma.bbs.tr