Türk Öğrencilerin Çoğu Yurtdışında Lise Eğitimi İçin Kanada’yı Tercih Ediyor

Türk Öğrencilerin Çoğu Yurtdışında Lise Eğitimi İçin Kanada’yı Tercih Ediyor

0 Yazar: onlinestudentsforum

Yurtdışında lise eğitimi denilince akla ilk gelen şey elbette Kanadada lise eğitimi olmaktadır. Kanada’da lise eğitimi neden bu kadar önemli, Kanada’da lise eğitimi nasıl alınır gibi birçok sorunun yanıtını ise Türkiye’nin en iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarından birisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda görüyoruz. İşte, detaylar…

Türkiye’de yaşayan birçok öğrenci bugün, hem eğitim hem de diğer sosyal faktörler sebebiyle yurtdışında yaşamak istiyor. Gelecekte iyi bir meslek sahibi olabilmek ve yabancı dil öğrenmek isteyen binlerce öğrenci, her yıl yurtdışı eğitim programlarıyla “yurtdışında eğitim” hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Türkiye’de yer almayan eğitim programları içinse yine binlerce öğrenci, Dünya ülkelerindeki eğitim kurumlarına girebilmek için kıyasıya yarışıyorlar.

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler ve aileleri ise Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na gelerek bütçe, sosyal konular ve beklentiler konusunda danışanları dinleyerek “en iyi okul veya program” seçimi için yine danışanları yönlendiriyorlar. Birçok konuda da ücretsiz danışmanlık hizmeti sunabilen Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile her yıl yüzbinlerce öğrenci hayallerindeki bölümü okumaya, yurtdışına gidiyor.

Türk Öğrencilerin Çoğu Yurtdışında Lise Eğitimi İçin Kanada’yı Tercih Ediyor

Dünya’nın en iyi eğitim sistemine sahip olduğu söylenen Kanada, Türk öğrencilerin “yurtdışı lise eğitimi veren ülkeler” listesinin başında geliyor. Kanada özel liseleri ve Kanada devlet liseleri gibi çeşitli kategorilerde değerlendirilebilen Kanada liseleri, Türk öğrencileri oldukça heyecanlandırıyor. Hem dil öğrenmek hemde ilerde planladığı bölümde okuyabilmek için Türk öğrenciler, Kanada’yı “gidilebilecek ülkeler listesi” kapsamında ilk sıralarda değerlendiriyorlar.

  • IB ( International Baccaluarate) ve AP ( Advanced Placement) derslerinin sistemli bir şekilde verildiği özel liseler ve eyalet liseleri ise hem Kanada üniversiteleri hem de dünyadaki diğer üniversteler için de hazırlık yapabilme imkanını “yabancı öğrencilere” tanıyorlar.
  • Aile yanında konaklama ve yatılı eğitim gibi çeşitli konaklama seçeneklerini de sunabilen Kanada, ailelerin en büyük tercihi olan ülkelerden birisi.
  • Spor yapmayı seven yada spor yapma isteği olan öğrenciler, gittikleri ülkede spor faaliyetlerine de katılmak istiyorlar. Kanada, bu bağlamda öğrencilere başta hokey ve buz hokeyi gibi çeşitli spor imkanlarını tanıyabiliyor.
  • Kanada liselerinde İngilizce’nin yanı sıra çeşitli dilleri de öğrenebilmek mümkün. Dünya’nın en çok konuşulan dilleri arasında yer alan Fransızca’yı Kanada’da lise eğitimi boyunca öğrenmek mümkün.
  • Kanada’nın güvenli oluşu, sağlık sistemi, demokrasinin varlığı, yaşam standartlarının iyi olması gibi çeşitli sebeplerde yine Kanada’da lise eğitimini tercih etmek için geçerli sebeplerden.
  • Yurtdışında lise eğitimi almak isteyen birçok öğrenci için “bütçe” önemli bir konu. Kanada ise bu bağlamda “öğrencilere” uygun fiyatlara eğitim alma yolunu açıyor.

Kanada’da Lise Eğitimi İçin Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na Ulaşın!

Siz de yurtdışında lise eğitimi almak istiyorsanız Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurabilir ve Kanada başta olmak üzere yurtdışında lise eğitimi imkanı tanıyan diğer ülkeler hakkında bilgi almak için hemen harekete geçebilirsiniz!