Yörük Çadırı Fiyatları Ne Kadardır?

Yörük Çadırı Fiyatları Ne Kadardır?

0 Yazar: onlinestudentsforum

 

Günümüzde turizm sektörünün olmazsa olmazları arasında yerini almış olan Yörük çadırları, bir çok turistik tesiste, belediye etkinliklerinde ve de otantik görünümlü restoranlarda sıkça tercih edilen ürünler arasında yerini almıştır. Aslına bakıldığında bu çadır türünün de kendi içerisinde bazı bilinmeyenleri vardır. Mesele kıl çadır, diğer çadır türlerine göre kesinlikle eskimeyen yapıları ile ön plana çıkmaktadırlar. Ayrıca da tüm olumsuz hava şartlarına karşın aşırı dayanıklıdırlar. Kıl çadır modelleri yüzde yüz keçi kılından imal edilmişse, koku söz konusu olmayacaktır. Yapıları gereği de insanları olası yangınlardan korular. Çünkü keçi kılından imal edilmiş olan kumaşlar kesinlikle alev almaz ve de yanmaz. Son zamanlarda keçi kılı içerisinde sentetik ip karıştırarak da üretimleri yapılabilmektedir.

Sentetik ip karışımı elde edilerek üretilen kıl çadır modellerinde, yüz yüze keçi kılından imal edilen Yörük çadırlarındaki avantajları elde etmek mümkün olmayacaktır. Kıl çadır fiyatları bir yönüyle de uzun süreli kullanım imkanı sağladıkları için, çok daha uyguna geleceklerdir. Her mevsimde kullanıma uygun olan bu tür ürünler, kesinlikle eskimedikleri için de daha bir çok avantajı beraberinde getirirler. Özellikle de geleneksel etkinliklerde Otantik Türk Kültürünü yansıtmak için mutlaka kıl çadırlara sahip olması şarttır. Öyle ki Yörük çadırlarını hemen her yerde büyük bir rahatlıkla kullanabileceğiniz gibi, kurulumlarını da çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kıl çadır kullanmanın bir diğer önemli avantajı da yaz aylarında kumaş gözeneklerinin açılarak ferah bir ortam sağlayacak olmasıdır. Kış aylarında ise bu gözenekler kapanarak sıcak bir ortam yaratılmasına olanak sağlar.

Yörük çadırı satın almak isteyen kişiler öncelikle bu çadırların orjinal olup olmadıklarından emin olmalıdır. Eğer satın alacağınız ürün orjinal keçi kılından imal edilmişse, piyasada detaylı bir fiyat araştırması yapmanızı öneririz. Fiyatlar çok yüksek maliyetli olmamakla birlikte, güvenilir yerlerden alışveriş yapmak son derece önemli olacaktır. Yörük çadır satışı yapan bir çok firma vardır. Ancak her firmanın ürünleri aynı kaliteyi taşımaz. Özellikle de kamp hayatına düşkün olan kişiler mutlaka kıl çadır modellerinden herhangi bir tanesini satın almalıdır.